حذف قبوض كاغذي مشتركان برق تا پايان تابستان سال جاري

معاون هماهنگي توانير خبر داد: قبوض كاغذي مشتركان برق تا پايان تابستان سال جاري حذف خواهند شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، معاون هماهنگي توزيع شركت مادر تخصصي توانير طي سفر يك روزه خود با استاندار كرمان ديدار كرد و با حضور مديران عامل شركت هاي برق منطقه اي، توزيع برق جنوب و شمال استان كرمان و هيات همراه در خصوص حذف قبوض برق مشتركان به گفتگو پرداختند.

استاندار كرمان در اين ديدار با اشاره به لزوم حركت به سمت دولت الكترونيك در سطح كشور بيان نمود: با ايجاد دولت الكترونيك روند توسعه شتاب بيشتري به خود گرفته و جلوي بساري از فسادها گرفته خواهد شد.

وي با اشاره به نقش و اهميت توزيع متوازن شبكه برق در سطح استان تصريح كرد: يكي از مشكلات بر سر راه توسعه نقاط محروم در استان، كمبود خطوط انتقال برق به ويژه در منطقه رمشك در جنوب استان است كه براي سرمايه گذاري در حوزه معادن اين نقاط محروم، زيرساخت ها بايد فراهم شود.

فدائي با بيان دلايل حاشيه نشيني در اطراف شهرها بيان داشت: يكي از دلايل مهاجرت از روستاها به حاشيه شهرها، كمبود هاي عمده در حوزه زير ساختي و اقتصادي است كه با ايجاد اشتغال، جلوي خيلي از مشكلات مهاجرتي گرفته خواهد شد.

استاندار كرمان با اشاره به تغيير ساعات اداري استان كرمان از 18 خرداد ماه به ساعت 6 صبح براي جلوگيري از اتلاف انرژي افزود: براي مقابله با خاموشي هادر ايام تابستان سال جاري، همان برنامه سال گذشته در استان را پيگيري خواهيم كرد؛ البته ميزان توليد برق در استان كرمان بيش از مصرف بوده و اين مقدار مازاد به شبكه برق كشوري منتقل مي شود.

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير با بيان اينكه حذف قبوض كاغذي در دستور كار وزارت نيرو قرار دارد، گفت: تا ابتداي مهر ماه سال جاري قبوض كاغذي مشتركان برق كاملا حذف خواهد شد.

غلامعلي رخشاني مهر با بيان اينكه حذف قبوض كاغذي در راستاي كاهش هزينه هاي مردم انجام مي شود بيان كرد: روش هاي متفاوتي براي اطلاع مشتركان ديده شده است كه ارسال پيامك از جمله اين راه هاي اطلاع رساني به مشتركان است.

وي با بيان اينكه مردم مي توانند به صورت الكترونيكي قبوض برق خود را پرداخت كنند، خاطرنشان كرد:  شماره تلفن تمامي مشتركان موجود است و مشتركان مي توانند براي به روز رساني اطلاعات خود در شركت توزيع برق اقدام كنند.

وي با اشاره به اينكه پس از حذف قبوض كاغذي، فايل پي دي اف بر روي گوشي هاي موبايل مشتركان ارسال مي شود، تصريح كرد: حدود 85 درصد از زير ساخت هاي حذف قبوض چاپي در استان كرمان فراهم شده است.

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير با اشاره به اينكه در حاضر حدود 400 هزار مشترك در كشور مجهز به كنتور الكترونيكي هستند، گفت: نصب كنتور هوشمند براي سه ميليون مشترك ديگر تا پايان سال در برنامه شركت توانير است.

وي با بيان اينكه شركت توانير در حال حاضر برنامه اي براي خاموشي در كشور ندارد، بيان كرد: تا شش ماه آينده، صد در صدچاه هاي كشاورزي داراي مجوز استان كرمان به كنتور هوشمند مجهز مي شوند.

کد خبر : 89492
تاریخ : سه شنبه ، ٣١ اردیبهشت ١٣٩٨ ١٠:٢٠
تعداد بازديد : ٩٦٠
فرستنده خبر : مهرداد محسني تكللو