بهره برداري از طرح برق رساني به سه روستاي شهرستان بيجار با اعتبار هفت ميليارد و چهل و سه هزار ريال

در راستاي ارائه خدمات به روستانشينان استان كردستان، پروژه برق رساني به روستاهاي خيرآباد، علي سرخ و قورت دره شهرستان بيجار با اعتباري بالغ برق هفت ميليارد و چهل و سه هزار ريال به بهره برداري رسيد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع كردستان، هيوا لهونيان مديرعامل اين شركت، در آغار اين مراسم گفت: هر جا اثري از فعاليت و حيات مشاهده مي شود، حضور صنعت برق ملموس و تأثير گذار است.

وي افزود: خوشبختانه تمامي روستاهاي بالاي 10 خانوار در سطح استان كردستان از نعمت برق برخوردار هستند.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با اشاره به اينكه در برخي موارد روستاهاي زير 10 خانوار استان نيز به دليل اهميت كسب و كار روستايي به ويژه كشاورزي برق دار شده اند، تصريح كرد: با توجه به اهميت موضوع مهاجرت معكوس به روستاها بايستي بهبود شرايط اقتصادي و افزايش آمار اشتغال روستاييان عزيز مورد توجه قرار گيرد و مجموعه شركت توزيع نيروي برق استان كردستان خود را مكلف مي داند كه هر جاي ديگري در استان كردستان نياز به خدمات صنعت برق باشد، با آمادگي كامل خدمتگزار هموطنان شريف و گرانقدر باشد. 

مهندس علي چهل اميراني مجري طرح برق رساني روستايي شركت توانير در اين مراسم اعلام كرد:  پيش از انقلاب تعداد 4367 روستاي كشور از نعمت برق برخوردار بودند كه خوشبختانه اين رقم در حال حاضر به حدود 57300 روستا رسيده است به عبارتي در طول چهل سال پس از انقلاب در هر روز به 4 روستا برق رساني شده است و شركت توزيع نيروي برق استان كردستان يكي از شركت هاي سرآمد برق رساني به روستاهاي فاقد برق در كشور است.

همچنين مهندس ورمقاني فرماندار شهرستان بيجار نيز در حاشيه اين مراسم اعلام كرد: بي شك برق رساني به روستاهاي فاقد برق شهرستان بيجار برگ زرين ديگري از دفتر افتخارات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را ورق زده است.

وي افزود: اين اتفاق مبارك حاصل نگاه مسئولانه و تلاش هاي مستمر و دلسوزانه مجموعه شركت توزيع نيروي برق استان كردستان است.

شايان ذكر است روستاهاي خيرآباد و علي سرخ در سنوات گذشته خالي از سكنه و فاقد برق بود كه پس از بازگشت روستاييان به روستا، تأمين برق اين روستاها و همچنين پروژه برق رساني به سايت جديد روستاي قورت دره كه به دليل صعب العبور بودن سايت قديم روستا و مشكلات اهالي در اين خصوص، جابجا شده بود، در اولويت برنامه هاي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان قرار گرفت.

گفتني است برق رساني به اين روستاها شامل احداث 7361 متر خط فشار متوسط هوايي به ارزش 4 ميليارد و 895 ميليون ريال و احداث سه دستگاه پست 50 كيلو ولت آمپر به ارزش يك ميليارد و 327 ميليون ريال و احداث 1453 متر خط فشار ضعيف هوايي به ارزش 821 ميليون ريال است.

خاطر نشان مي سازد پس از اجراي اين سه طرح تعداد روستاهاي برق دار شهرستان بيجار به 238 روستا افزايش يافته است و بيش از 233 روستاي اين شهرستان از مزاياي طرح تكخواني كنتور برق برخودار شده اند.

کد خبر : 89484
تاریخ : دو شنبه ، ٣٠ اردیبهشت ١٣٩٨ ١١:٤٨
تعداد بازديد : ٩٩٢
فرستنده خبر : hana naghshbandi