روحانيون ، شخصيت هاي تاثيرگذار در ترويج فرهنگ مصرف بهينه برق هستند

مدير دفتر مديريت مصرف برق شركت توزيع نيروي برق استان يزد از روحانيون به عنوان شخصيت هاي تاثيرگذار در انتقال فرهنگ بهينه مصرف به مردم ياد كرد و از آن ها خواست تا شهروندان را با مفاهيم مديريت مصرف برق آشنا كنند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد مهندس محمدميرشمس  در جمع طلاب حوزه علميه يزد؛  رشد جمعيت ، محدود بودن منابع سوختي ، افزايش وسايل انرژي بر در جامعه را به عنوان چالش بزرگ جامعه كنوني توصيف كرد و گفت:روحانيون و طلاب حوزه هاي علميه به عنوان شخصيت هاي تاثير گذار بر مردم با سخنراني هاي خود در مساجد ، هيات ها ، تريبون هاي مختلف ، مي توانند مفاهيم مديريت مصرف را به مردم انتقال دهند.

وي مديريت مصرف را يكي از اركان اقتصاد مقاومتي برشمرد و گفت : انتقال مفاهيم مديريت مصرف و مصاديق اسراف و صرفه جويي با استفاده از آيات ، روايات و احاديث ، يكي از شيوه هاي كاربردي در آگاه سازي مردم است.
ميرشمس در صنعت برق تاكيد كرد : براي نهادينه كردن فرهنگ بهينه سازي مصرف انرژي ، نيازمند اطلاع رساني و آموزش به كمك ائمه جماعات و رهبران فكري جامعه هستيم.
وي افزايش ميزان مصرف در فصول گرم و كاهش بازدهي نيروگاههاي كشور را متذكر شد و افزود: امروز الگوسازي براي مصرف يك ضرورت و اشاعه مفاهيم آن در بين مردم اهميت ويژه اي دارد.
او ابراز نگراني كرد : با ورود كولرهاي گازي كم كيفيت به بازار مصرف ، رشد ميزان مصرف انرژي در منازل رو به افزايش است.
مدير دفتر مديريت مصرف برق شركت توزيع نيروي برق استان يزد تغيير نگرش و فرهنگ رايج مصرف گرايي در جامعه و اهميت ترغيب مردم به رعايت اصول صحيح مصرف برق در جامعه را حائز اهميت دانست و افزود: استفاده حداكثري از روشنايي طبيعي به عنوان راهكار بدون هزينه و به كارگيري وسايل با بازده بالا و توجه به ساعت اوج مصرف از نكات مهم به شمار مي رود.


کد خبر : 89434
تاریخ : شنبه ، ٢٨ اردیبهشت ١٣٩٨ ٠٨:٢٢
تعداد بازديد : ٨٣١
فرستنده خبر : حسن غفوريان