افتتاح وبهره برداري از فيدر فشار متوسط شهداد و 17 پروژه تامين روشنايي معابر ورودي روستاهاي بخش شهداد

باتوجه به توسعه بخش گردشگري منطقه شهداد و به منظور ارتقا توان مديريت بحران و تامين برق روستاهاي اطراف، فيدر فشار متوسط در اين منطقه احداث شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان ، حميد عليزاده روز پنجشنبه در آيين افتتاح فيدر فشار متوسط شهداد گفت: اين پروژه باتوجه به توسعه بخش گردشگري منطقه و به منظور ارتقا توان مديريت بحران از پست فوق توزيع سيرچ تا نزديكي شهر شهداد به طول 24 كيلومتر احداث گرديد و شهر شهداد و تعدادي از روستاهاي اطراف آن از طريق اين فيدر تامين برق خواهند شد.
وي بيان كرد: اصلاح و تقويت پايه هاي ادامه شبكه تا ورودي شهر شهداد در اهداف برنامه استراتژيك پيش بيني شده و درصورت تخصيص و تامين منابع اقدام خواهد شد.
مدير امور برق نواحي كرمان تصريح كرد: بالابردن ضريب اطمينان ، كاهش خاموشي هاي ناخواسته و دسترسي آسان جهت رفع معايب در زمان كوتاهتر و بهره برداري آسانتر از شبكه از اهداف اجراي اين پروژه است.
وي ادامه داد: نوع خاك منطقه سبب فرسودگي برخي از از پايه هاي برق در بخش شهداد شده و براي جلوگيري از هرگونه حادثه و كاهش خاموشي هاي ناخواسته نياز به تقويت پايه هادر اين منطقه ميباشد .
وي با بيان اينكه تامين برق روستاهاي بالاي 10 خانوار بخش شهداد در سال گذشته به اتمام رسيده است، افزود: تامين روشنايي ورودي 17 روستا در بخش شهداد با حجم شبكه به طول 3.3 كيلومتر اجرا و به بهره برداري رسيد و روشنايي ورودي چند روستاي ديگر برنامه ريزي شده كه درصورت تامين منابع اجرا خواهند شد.
شايان ذكر است در بخش شهداد تعداد هفت هزار و پانصدوپنجاه مشترك از نعمت برق برخوردار ميباشند كه از اين تعداد6 هزار و 530 مشترك با تعرفه خانگي هستند.
کد خبر : 89388
تاریخ : دو شنبه ، ٢٣ اردیبهشت ١٣٩٨ ١١:١٩
تعداد بازديد : ٣٢٤
فرستنده خبر : فاطمه غلامي