مدير عامل برق باختر در نشست شوراي اداري استان مركزي مطرح كرد

اهميت مديريت مصرف در ايام پيك بار يك وظيفه همگاني است

دومين جلسه شوراي اداري استان مركزي با حضور نماينده ولي فقيه در استان و استاندار مركزي و مسئولين و مديران دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي عمومي در محل سالن جلسات استانداري مركزي برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق باختر، در اين نشست "فرهاد شبيهي "مديرعامل اين شركت در جمع مسئولان استان با تاكيد بر مديريت مصرف بر ضرورت واهميت مديريت مصرف در ايام پيك بار اظهار داشت: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري راه هاي اساسي مقابله با مشكلات موجود، نظم، انضباط مالي و صرفه جويي و پرهيز از اسراف و هدف از اين جلسه نهادينه شدن فرهنگ استفاده بهينه از انرژي در كار، زندگي و توليد است.

وي با معرفي كامل برق باختر و حوزه عملكرد اين شركت براي اعضاي شوراي اداري استان مركزي به بيان چالشهاي صنعت برق در آستانه تابستان پرداخت و گفت: پيش بيني ها نشانگر اين است كه ما در سال 300 ساعت پيك بار مصرف داريم كه در اين ساعات بار مصرفي كشور به ميزان 20 هزار مگاوات افزايش پيدا مي كند و اين مقدار افزايش عموماً در حوزه استفاده از وسايل سرمايشي است.

شبيهي با اشاره به روند افزايش دما در سال جاري گفت: به ازاي هر يك درجه افزايش دما از 25 درجه به بالا، بار كشور به ميزان 800 مگاوات افزايش پيدا مي كند، لذا ضروريست در بحث مديريت بار همه عزيزان و مسئولان و مردم مشاركت كنند.

وي با اشاره به مديريت بار در تابستان جاري گفت: ضرورت مديريت بار در سال جاري 4 هزار مگاوات است و اگر نتوانيم در حوزه مصرف مديريت كنيم مجبور به يك سرمايه گذاري 5 هزار مگاواتي انرژي از طريق توليد از نيروگاه ه داريم كه ارزش هر كيلو وات سرمايه گذاري در حوزه برق بالغ بر يك هزار دلار است.

وي به مقايسه دوران پيك مصرف پرداخت ودر ادامه با اشاره به برنامه هاي حوزه مديريت مصرف گفت: مديريت 30 درصدي بار صنايع، برنامه ريزي جهت طرح هاي تشويقي كشاورزان در ساعات پيك، برنامه ريزي در جهت مديريت بار جايگاه ها، استفاده از مولدهاي خود تامين، تغيير ساعات اداري استان، مديريت بار دستگاه هاي اجرايي و مشتركان تجاري و خانگي از برنامه هاي حوزه مديريت مصرف صنعت برق در استان است.

وي با تاكيد بر پتانسيل رسانه ها در فرهنگ سازي و اطلاع رساني به مردم گفت: فرهنگ سازي در زمينه مديريت مصرف بسيار مهم است و در همين زمينه با نصب يك دستگاه تلويزيون شهري در منطقه پر تردد شهر اراك سعي كرديم به سمت فرهنگ سازي مديريت مصرف پيش رويم و در نهايت يك مديريت بار اضطراري در صنعت مطرح كرديم و اميدواريم كه پيك امسال را بدون مشكل طي كنيم.

وي در پايان مساعدت هاي سازمان صنعت معدن و تجارت به منظور تشويق واحدهاي صنعتي در خصوص اعمال مديريت مصرف و حذف آلودگي هاي نوري در شهر اراك در حوزه اصناف را خواستار شد.

بر اساس اين گزارش در اين نشست  با حضور نماينده ولي فقيه در استان مركزي، استاندار و معاونان ايشان و همچنين مسئولان و مديران اجرايي، سازمان ها و نهادهاي عمومي نشان سطح يك استانداري مركزي در زمينه ارزيابي عملكرد دستگاه هاي اجرايي، سازمان ها و نهادهاي عمومي در خصوص ماده 6 قانون حمايت از حقوق مصرف كنندگان به فرهاد شبيهي مديرعامل برق باختر و رضا سپهروند مدير دفتر روابط عمومي به نمايندگي از كاركنان اين شركت اهدا و از خدمات ايشان تقدير شد.

کد خبر : 89383
تاریخ : دو شنبه ، ٢٣ اردیبهشت ١٣٩٨ ٠٩:٠٨
تعداد بازديد : ٢٥٤
فرستنده خبر : بهرام صديقي