سرمايه گذاري 453 ميليارد ريالي در حوزه صنعت توزيع برق استان سمنان

مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان از سرمايه گذاري به مبلغ 453 ميليارد و 677 ميليون ريال در زمينه توسعه زيرساخت ها، شبكه ها و تاسيسات توزيع برق استان در سال 97 خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع سمنان، سيد محمد موسوي زاده مديرعامل اين شركت، با اشاره به اين كه در طي سال گذشته چهارهزار و 603 پروژه عمراني برق رساني در استان انجام و به بهره برداري رسيده گفت: در مدت زمان ذكر شده، 9 هزار و 73 مشترك جديد به شمار مشتركان برق استان اضافه شده و به نسبت سال 96، 2.8 درصد رشد در اين زمينه حاصل شده است.

وي اظهارداشت: به منظور تامين برق اشتراك هاي جديد، برقراري روشنائي معابر و استمرار خدمات دهي به مشتركان برق استان، بالغ بر 150 هزار متر خطوط فشار متوسط و فشار ضعيف هوائي و زميني و همچنين شبكه روشنائي معابر احداث و بهره برداري شده است.

وي با اظهار اين كه در سال قبل 23 هزار و 460 كيلوولت آمپر به ظرفيت پست هاي توزيع برق اضافه شده يادآور شد: در راستاي تغذيه برق مشتركان، 222 ايستگاه هوائي و يك دستگاه پست زميني توزيع برق در استان احداث شده و در مدار قرار گرفته اند.

مديرعامل شركت توزيع برق استان تصريح كرد: براي اجراي طرح توسعه روشنائي معابر در نقاط مختلف استان، در طول سال گذشته و به همت واحد هاي اجرائي اين شركت، تعداد يك هزار و 901 دستگاه سرچراغ جديد نصب و بهره برداري شده است.

موسوي زاده خاطرنشان ساخت: در زمينه توليد برق از طريق انرژي هاي نو در سال 97، نه هزار و 422 مگاوات ساعت توليد و از طريق شبكه هاي توزيع برق، وارد مدار شده است.

وي با ابراز اين كه تلفات شبكه هاي توزيع برق، يكي از پارامترهاي كيفي به شمار مي رود اضافه كرد: ميزان تلفات شبكه هاي توزيع برق استان در حال حاضر 6.3 درصد است كه اين مهم يك دستاورد بزرگ براي شركت، استان و كشور محسوب مي شود.

کد خبر : 89378
تاریخ : یکشنبه ، ٢٢ اردیبهشت ١٣٩٨ ١٨:١٧
تعداد بازديد : ٢٢٧
فرستنده خبر : ابوالفضل همتي