پنج هزار كيلومتر شبكه فشار متوسط و ضعيف برق اهواز و استان در معرض سيل

در مجموع بيش از پنج هزار كيلومتر شبكه فشار ضعيف و متوسط شركت هاي توزيع اهواز و خوزستان در معرض سيلاب بوده اند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع اهواز، حسن كريمي در نشست شوراي مديران اين شركت اظهار كرد: مجموعه شركت توزيع نيروي برق اهواز از شروع وقوع بحران سيل در كلانشهر اهواز، جلوه هاي بسيار زيبايي از تعامل، همكاري، همبستگي، ايثار و از خودگذشتگي به نمايش گذاشتند.

وي با تأكيد بر اهميت پايداري شبكه در ايستگاه شمال غرب اهواز، گفت: در صورتي كه ايستگاه شمال غرب 20 ساعت خاموش مي شد، كليه خروجي هاي مدار قطع و مشكلات بسياري براي مشتركان به ويژه در مخازن و تاسيسات نفتي بوجود مي آمد.

مديرعامل برق اهواز همچنين با تأكيد بر اهميت تأمين و توزيع برق، اظهار كرد: در صورتي كه در اين شرايط بحراني، تنها 10 ساعت شبكه برق اهواز دچار مشكل و قطعي مي شد بدون شك فاجعه اي انساني در اين شهر رخ مي داد كه در تاريخ و در تمامي كنفرانس هاي بين المللي از آن ياد مي شد.

كريمي با بيان اينكه نيروهاي عملياتي شركت براي اتصال شبكه برق شهرك صنعتي شماره چهار اهواز مي بايست چند كيلومتر مسير را با قايق طي كنند، ادامه داد: در مجموع بيش از پنج هزار كيلومتر شبكه فشار ضعيف و متوسط شركت هاي توزيع اهواز و خوزستان در معرض سيلاب بوده اند.

وي با بيان اينكه مديريت و پايدار بودن شبكه برق در اين شرايط نيازمند تلاش و جانفشاني كليه پرسنل و مجموعه شركت است، افزود: نيروهاي عملياتي و مديران شركت، در جهت پايداري شبكه در شرايطي كه تنها سر آنها از آب بيرون بوده تلاش ها و جانفشاني كرده اند و اين عملكرد مجموعه شركت قابل تقدير است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق اهواز عنوان كرد: پرسنل و نيروهاي اداري و عملياتي شركت به صورت شبانه روزي و با همكاري و يكدلي در جهت خدمات رساني و تأمين برق مناطق سيل زده، از هيچ تلاشي فروگذار نبودند.

وي با اشاره به موفقيت هاي شركت در سال گذشته، اذعان داشت: امروزه به الگويي تبديل شده ايم كه برخي از شركت هاي توزيع از ساير نقاط كشور به اهواز آمده و از فعاليت هاي پيشگيرانه و اتاق ديسپاچينگ شركت بازديد مي كنند تا از آن در مجموعه خود بهره ببرند.

كريمي در پايان تأكيد كرد: عمليات توانمندسازي در شركت توزيع برق اهواز، با توجه به وسعت آن، براي اولين بار در كشور انجام مي شود و مي توان آن را ايده نو و جديدي دانست.

کد خبر : 89182
تاریخ : چهار شنبه، ٠٤ اردیبهشت ١٣٩٨ ١٣:٢٨
تعداد بازديد : ١٣٦٧
فرستنده خبر : عليرضا شكرخدايي