وزير نيرو در حاشيه جلسه هيئت دولت

قطع برق در 99 درصد مناطق سيل زده رفع شده است/ نحوه افزايش تعرفه پرمصرف ها در قبوض ارديبهشت ماه اعلام مي شود

وزير نيرو با تاكيد بر اينكه نحوه افزايش تعرفه مشتركان پرمصرف در قبوض ارديبهشت ماه آن ها اعلام خواهد شد، گفت: اين هشدار و اطلاع رساني در سطح وسيعي صورت خواهد گرفت تا مشتركان با كنترل مصرف خواهد بتوانند شامل 16 درصد افزايش تعرفه گروه مشتركان پرمصرف نشوند.

به گزارش پايگاه خبري توانير ، رضا اردكانيان در حاشيه جلسه امروز هيئت دولت با تاكيد بر اينكه بخش زيادي از مشكلات آب و برق مناطق سيل زده برطرف شده است، گفت: در پي وقوع سيلاب اخير در كشور حدود چهار هزار روستا با قطعي سيستم آب مواجه شده بودند كه در حال حاضر مشكل بيش از 97 درصد روستاهاي ياد شده برطرف شده است.
وي ادامه داد: هم اكنون 111 روستاي استان هاي خوزستان، لرستان، هرمزگان و سيستان و بلوچستان عمدتا به دليل از بين رفتن معابر و راه دسترسي با قطعي آب مواجه هستند كه با تلاش هاي تيم هاي عملياتي وزارت نيرو مشكلات اين مناطق نيز به زودي برطرف خواهد شد.
وزير نيرو افزود: سيلاب اخير در كشور همچنين برق دو هزار و 352 روستا را نيز قطع كرده بود كه با تلاش هاي صورت گرفته همكاران صنعت برق كشور مشكل قطعي برق 99 درصد روستاها و شهرهاي سيل زده برطرف شده است.
اردكانيان در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع تغيير تعرفه آب و برق مشتركان پرمصرف اشاره كرد و گفت: چه در زمان خشكسالي و چه در زمان وقوع سيلاب بايد به سمت مصرف صحيح تر منابع زيست محيطي از جمله آب و برق حركت كنيم و به جهت اينكه اين امر در ابعاد مختلف و به نحو مناسبي انجام شود، الگوي مصرف را با توجه به شرايط اقليمي در مناطق مختلف كشور تعيين و مباني آن را اعلام كرده ايم.
وي تاكيد كرد: بر اين اساس از كساني كه الگوي مصرف را رعايت مي كنند سپاسگزاريم اما با تصميم هيئت وزيران ما به ازاي هر كيلووات ساعت برق و يا هر مترمكعب استفاده كمتر از الگوي مصرف اعلام شده مبالغي به مشتركان كم مصرف ارائه و در قبوض آن ها پرداخت خواهد شد.
وزير نيرو خاطرنشان كرد: اما در اين بين كساني كه ميزان مصرفشان فراتر از الگوي مصرف است آن ها را تشويق خواهيم كرد تا به گروه خوش مصرف ها بپيوندند تا اين عادت خوش مصرفي را توسعه داده و يارانه هاي آب و برق نيز به گروه هاي واجد شرايط داده شود. به همين منظور براساس تصميم دولت اين روال جديد از فصل گرم سال شروع خواهد شد.
اردكانيان با تاكيد بر اينكه نحوه افزايش تعرفه مشتركان پرمصرف در قبوض ارديبهشت ماه آن ها اعلام خواهد شد، ادامه داد: در اين قبوض به اين دسته از مشتركان اعلام خواهد شد كه در صورت مصرف مشابه خردادماه سال گذشته خود چه تغييراتي در قبوض خردادماه امسال آن ها اعمال خواهد شد.
وي تاكيد كرد: اين هشدار و اطلاع رساني در سطح وسيعي صورت خواهد گرفت تا اين تعرفه هاي جديد عملا نه براي تامين منابع بلكه براي پرداخت نشدن باشد تا مشتركان با كنترل مصرف خواهد بتوانند شامل 16 درصد افزايش تعرفه گروه مشتركان پرمصرف نشوند.
 

کد خبر : 89113
تاریخ : چهار شنبه، ٢٨ فروردین ١٣٩٨ ١٢:٤٦
تعداد بازديد : ٤٤٠
فرستنده خبر : مهري آقاحاجي