ترميم شبكه توزيع برق روستاي جهر در بخش شهداد پس از خسارت سيل

ترميم شبكه توزيع برق روستاي جهر در بخش شهداد پس از خسارت سيل توسط شركت توزيع برق شمال استان كرمان صورت گرفت.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، به نقل از سيد محمد جواد جهادي، مدير توزيع برق كرمان از ساعت هاي اوليه با اطلاع از وقوع سيل در مناطق گلباف و شهداد و تخريب شبكه هاي برق، بلافاصله گروه هاي كاري اين شركت با تجهيزات كامل به مناطق سيلزده، اعزام و اقدامات لازم جهت رفع خاموشيها صورت گرفت.

سيدمحمد جهادي در بازديد ميداني فرماندار كرمان از روستاي سيل زده جهر گفت: پس از آغاز بارندگي در منطقه شهداد و تشكيل ستاد بحران در اين زمينه مشخص شد كه به علت آبگرفتگي روستاي پشوئيه ، علي آباد و جهر و جاري شدن سيلاب به سمت شهداد، شبكه هاي برق تعدادي از روستاهاي اين منطقه تخريب و ساكنان منطقه از برق محروم شدند.

جهادي  تصريح كرد: گروه هاي كاري بلافاصله پس از وقوع سيلاب به منطقه اعزام و عمليات بازسازي شبكه هاي برق آغاز شد و نخستين تخريب شبكه در 35 كيلومتري بخش شهداد در روستاي جهر مشاهده شد كه به علت تخريب جاده  امكان عبور و مرور به منطقه ميسر نبود.

وي گفت: پس از برقراري مجدد ارتباط جاده اي، گروه هاي كاري به دو گروه اصلي تقسيم و كار بازسازي و اصلاح شبكه هاي برق تخريب شده ادامه پيدا كرد و وسعت تخريب شبكه هاي برق نيز به دليل حجم و شدت سيلاب پنج كيلومتر برآورد شد.

جهادي  اظهار داشت: با وجود نامطلوب بودن منطقه و بُعد مسافت با همكاري و تلاش گروه هاي  كاري از شهر كرمان و بخش هاي گلباف، شهداد و ماهان به همراه سه دستگاه جرثقيل، همكاري پيمانكاران و اهالي، روستا مجدداً برقدار و تمام اكيپ هاي اعزامي در حال فعاليت و رفع نواقص خطوط فشار ضعيف در منطقه هستند.

وي گفت: در بازديد ميداني مدير توزيع برق كرمان و همكاران معاونت بهره برداري از محل حادثه ميزان خسارت وارده به شبكه توزيع و تجهيزات و تاسيسات برق قريب يك ميليارد تومان برآورد شده است.

وي يادآورشد: در سيل اخير بخش شهداد يك دستگاه پست تراسفورماتور 25 كاوا و تعداد 20اصله پايه سيماني به دليل شكستگي پايه ها به طوركامل تخريب شده و خدمات جدي به خطوط و تاسيسات موجود وارد شده  است.

گفتني است شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در راستاي كمك رساني به مناطق سل زده جنوب كشور و ترميم شبكه برق رساني نسبت به ارسال تجهيزات فني به اين مناطق اقدام كرد. با توجه به اينكه استان كرمان به عنوان معين شهرستان حميديه در استان خوزستان انتخاب شده است،  يك محموله شامل 500دستگاه چراغ لاك پشتي 400وات، به منظور ترميم شبكه روشنايي معابر شهرستان حميديه به مناطق ارسال شده است.

کد خبر : 89100
تاریخ : سه شنبه ، ٢٧ فروردین ١٣٩٨ ١٤:٣٦
تعداد بازديد : ٦٤٣
فرستنده خبر : فاطمه غلامي