اثربخشي اقدامات پيشگيرانه توزيع برق خراسان جنوبي در سيل ديروز

تمهيدات پيشگيرانه شركت توزيع برق خراسان جنوبي باعث شد شبكه برق اين استان بارش 100 ميليمتري باران كه از ديروز اغاز شده را با كمترين خسارت پشت سر بگذارد و هم اكنون تمامي مناطق شهري و روستايي استان برقدار است.

معاون بهره برداري وديسپاچينگ شركت توزيع برق خراسان جنوبي در گفت و گو با پايگاه خبري توانير از جمله اقدامات پيشگيرانه اين شركت كه 3 روز قبل از وقوع سيل اغاز شد را خاكريزي و تقويت استحكام پايه هاي برق در مسيري به طول 30 كيلومتر و ايجاد سيل بند و مسدود سازي مسير سيل در6 پست زميني 20 كيلوولت با استفاده از كيسه هاي شن عنوان كرد كه يك پست 132 كيلو ولت نيز با همكاري شركت برق منطقه اي از همين طريق ايمن سازي شد.

مهندس منصوريان با اشاره به اثربخشي اقدامات اين شركت در جلوگيري از آبگرفتگي و تخريب تاسيسات شبكه توزيع به ويژه در مناطقي كه شبكه در نزديكي رودخانه قرار گرفته، اظهار داشت: سيل ديروز به رغم اقدامات پيشگيرانه، در برخي نقاط به ويژه مسيرهاي روستايي با سقوط شبكه از جمله سقوط همزمان 5 پايه در مناطق روستايي شهرستان سربيشه همراه بود كه با تلاش همكاران و بازگشايي مسير دسترسي، برق سه روستاي حادثه ديده مجددا وصل شد.

وي افزود: در شهرستان طبس نيز در پي سقوط 11 پايه، برق 30 روستا قطع شد كه با تلاش همكاران و با انجام مانور در شبكه ،25 روستا طي كمتر از 1 ساعت برقدار و مشكل قطعي برق 5 روستاي باقيمانده نيز با استفاده از ديزل ژنراتور امروز صبح (26 فروردين) برطرف شد.

مهندس منصوريان به تلاش همكاران اين شركت براي تعويض پايه هاي آسيب ديده و بازگرداندن شبكه به شرايط عادي اشاره كرد كه همچنان اين تلاشها ادامه دارد.

وي افزود: به رغم بارش صد ميليمتري باران در روز گذشته، خاموشي عمده اي اتفاق نيافتاده و وضعيت مناطق تحت پوشش اين شركت تحت كنترل و نظارت قرار دارد.

مهندس منصوريان گفت: حدود صد نفر از همكاران اين شركت در قالب 33 اكيپ به همراه 20 اكيپ از شركتهاي پيمانكاري در آمادگي كامل قرار دارند و اميدواريم با توجه به تداوم بارشها و شدت گرفتن آن در برخي مناطق از جمله شهرستان بيرجند، شرايط پايدار شبكه تداوم يابد.

کد خبر : 89089
تاریخ : دو شنبه ، ٢٦ فروردین ١٣٩٨ ١٥:٤٨
تعداد بازديد : ٤٧٧
فرستنده خبر : قدرت اله عليزاده