مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان خبر داد

خسارت قريب به 91 ميليارد ريالي بارش برف و باران به شبكه توزيع برق استان كردستان

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، برآورد اوليه خسارت بارندگي، سيلاب و سيل اخير به تأسيسات و زيرساخت هاي برق 10 شهرستان استان را 90 ميليارد و 546 ميليون ريال اعلام كرد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، هيوا لهونيان با اشاره به اينكه عمده خسارت هاي ناشي از بارش هاي سيلابي اخير به شبكه هاي برق، پست ها و تأسيسات زيرساختي اين شركت وارد شده است، اظهار داشت: بيشترين ميزان خسارت بخش توزيع در روستاهاي منطقه چهاردولي و مركزي شهرستان قروه و هم چنين شهرستان هاي سنندج، بيجار و دهگلان گزارش شده است.

وي با اعلام اينكه خساروت وارده در شهرستان قروه، معادل 35 ميليارد و 849 ميليون ريال است، افزود: بر اساس برآوردهاي صورت گرفته در شهرستان سنندج با خسارت 33 ميليارد و 962 ميليون ريالي، در شهرستان دهگلان با خسارت 5 ميليارد و 472 ميليون ريالي و در شهرستان بيجار نيز با خسارت 3 ميليارد و 198 ميليون ريالي ناشي از آسيب هاي وارده به تأسيسات شبكه پس از بارش هاي سيلابي اخير مواجه شديم.

وي با تأكيد بر اينكه تلاش كاركنان مديريت برق شهرستان قروه براي وصل مجدد برق 54 روستاي شهرستان قروه كه از شبكه خارج شده بود در بدترين شرايط جوي صورت پذيرفت، تصريح كرد: 35 روستا در ساعات نخست برقدار شد و وصل كردن مجدد برق 19 روستا نيز در كوتاه ترين زمان ممكن لحاظ شد و تنها تعداد 3 روستا به دليل عدم دسترسي به راه هاي مواصلاتي تا زمان رفع خاموشي با ژنراتور تأمين برق شدند.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با ذكر اينكه واحدهاي اجرايي و عملياتي با بهره گيري از تجهيزات شركت، احداث شبكه جديد براي تمام نقاط و روستاهاي آسيب ديده را بلافاصله آغاز كردند، گفت: روستاهاي آقبلاغ، گنداب عليا و سفلي و سرقل به علت عدم دسترسي به جاده و هم چنين گستردگي ميزان خسارات، نيروهاي عملياتي را با مشكلات عديده اي مواجه كرد به طوري كه براي ياري رساني به واحد عمليات شهرستان قروه چند تيم از شهرستان هاي سنندج، دهگلان و كامياران به منطقه اعزام شدند.

وي با بيان اينكه شبكه هاي برق ديگر شهرستان هاي استان نيز كه بر اثر باران شديد و طوفان آسيب ديده بود اصلاح و بازسازي شد، يادآور شد: بارندگي و رانش زمين موجب آسيب به شبكه هاي برق در استان شد كه طي آن 48 كيلومتر شبكه فشار متوسط، 14 كيلومتر شبكه فشار ضعيف، 52 پست زميني و 68 پست هوايي دچار آسيب ديدگي شد كه خسارت 90 ميليارد و 546 ميليون ريالي را به تأسيسات شبكه توزيع نيروي برق در استان وارد ساخت.

لهونيان با اعلام اينكه 77تيم و اكيپ اجرايي و عملياتي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در حال بازسازي كامل شبكه هستند، گفت: هم اكنون نيز با توجه به اينكه اين عمليات كماكان در حال پيگيري است، بخش اعظمي از بازسازي شبكه هاي توزيع برق استان در مناطق آسيب ديده به اتمام رسيده و خوشبختانه در حال حاضر هيچ روستاي استان بدون برق نيست.

وي در پايان با اذعان به اينكه اين برآورد خسارت با توجه به كوهستاني بودن منطقه و امكان ادامه رانش زمين در بعضي از نقاط آسيب ديده، نهايي نيست، خاطرنشان كرد: به همين خاطر احتمال افزايش برآورد خسارت طي روزهاي آتي محتمل است.

کد خبر : 89087
تاریخ : دو شنبه ، ٢٦ فروردین ١٣٩٨ ١٣:٥٠
تعداد بازديد : ٤٧٠
فرستنده خبر : hana naghshbandi