مدير توزيع برق شهرستان سنندج خبر داد

قطع برق برخي از سرخط ها و ترانس ها در بحران اخير

مدير توزيع برق شهرستان سنندج خبر داد: به منظور جلوگيري از برق گرفتگي در مسير بخشداري سيروان تا پشت ديواره سد ژاوه برخي از سر خط ها و ترانس ها بي برق شدند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، محمد سعيد سلطاني گفت: با شروع بارش ها و آب گرفتگي و سيلابي شدن مسير بخشداري سيروان تا پشت ديواره سد ژاوه به جهت جلوگيري از برق گرفتگي و بروز حوادث، بسياري از سر خط ها و ترانس هاي اين مسير بي برق شدند.

وي افزود: در بارش هاي اخير بيش از 100 اصله تير فشار متوسط، 11 فقره ترانس و 5/8 كيلومتر خط فشار متوسط مسير بخشداري سيروان تا سد ژاوه از شبكه خارج و دچار خاموشي شد.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: طي بحران اخير خسارت وارد به تأسيسات برق در اين بخش حدود 12 ميليارد ريال برآورد شده است.

سلطاني با اعلام اينكه؛ طي چند روز اخير ضمن بازديد هاي ميداني، وضعيت خاموشي سد ژاوه مورد رصد قرار گرفت و منطبق با آن تدابيري به جهت پيشگري از افزايش خسارت اتخاذ شد، تصريح كرد: حضور 15نفر نيروي فني و عملياتي و همچنين استقرار ماشين آلات سنگين (لودر، بيل مكانيكي) و بركناري6ترانس، گواهي بر اين موضوع را دارد.

مدير توزيع برق شهرستان سنندج در پايان گفت: اين مجموعه با دقت كافي تمامي اقدامات پيشگيرانه لازم به منظور حفظ پايداري شبكه برق را لحاظ كرده و از تمامي امكانات و تجهيزات مورد نياز در رويارويي با هر گونه بحران، بهره خواهد برد.

کد خبر : 89086
تاریخ : دو شنبه ، ٢٦ فروردین ١٣٩٨ ١٣:١٤
تعداد بازديد : ٤٦٠
فرستنده خبر : hana naghshbandi