مديرعامل برق منطقه اي خوزستان

خطر آبگرفتگي پست هاي مهزيار و حميديه برطرف شد/ از مردم و سازمان هايي كه با برق منطقه اي خوزستان همكاري كردند تشكر مي كنم

خطر آبگرفتگي پست هاي مهزيار و حميديه برطرف شد/ از مردم و سازمان هايي كه با برق منطقه اي خوزستان همكاري كردند تشكر مي كنم

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق منطقه اي خوزستان،  عمليات خاكريزي و سيلد بندي پست هاي 400 كليو ولت مهزيار و 132 كيلو ولت حميديه شركت برق منطقه اي خوزستان براي مقابله با سيل به اتمام رسيد و پست ها در وضعيت پايداري قرار گرفتند.

مديرعامل اين شركت اظهار داشت: پست 400 كيلو ولت مهزيار يكي از پست هاي مهم انتقال نيرو و تامين كننده برق بخش مهمي از  غرب شهر اهواز بوده است.

محمود دشت بزرگ با بيان اينكه در چند روز گذشته پست مهزيار در خطر ورود سيلاب قرار داشت، بيان كرد: بعد از آنكه نقشه هاي حركت سيلاب مشخص كرد كه پست در معرض خطر است اقدام به خاكريزي و سيلد بندي پست كرديم و با اقدامات انجام شده خطر ورود سيلاب به پست برطرف شد.

وي افزود: پست برق 132 كيلو ولت حميديه نيز برق اين شهرستان را تامين مي كرد و يكي از پست هاي حساس در شرايط كنوني بود كه بايد از آن مراقبت مي كرديم.

مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان ادامه داد: وقتي شهرستان حميديه در معرض سيلاب قرار گرفت به تبع آن پست برق هم در خطر آبگرفتگي قرار داشت به همين علت با قيد فوريت عمليات خاكريزي و سيلد بندي اين پست هم انجام گرفت و خطر آبگرفتگي آن از بين رفت. 

دشت بزرگ با بيان اينكه قبلا نيز دو پست آهو دشت در شوش و شمال غرب در اهواز نيز كارهاي استحكام بخشي آنها انجام شده بود، تصريح كرد: در حال حاضر عمليات خاكريزي و سيلد بندي در پست هاي ميلاد آبادان و شيرين شهر شروع شده است.

وي با تشكر از همكاري مردم و شركت هايي كه به برق منطقه اي خوزستان در اين بحران كمك كردند، گفت: از شركت هاي توزيع نيروي برق خوزستان و اهواز و شركت هاي برق منطقه اي كرمان، فارس، اصفهان ، هرمزگان ، باختر و تهران و به ويژه مردم محلي كه در عمليات مقابله اي با سيلاب همكاري كردند كمال تقدير و تشكر را دارم.


کد خبر : 89050
تاریخ : شنبه ، ٢٤ فروردین ١٣٩٨ ١٢:٠٩
تعداد بازديد : ٦٨٩
فرستنده خبر : حسن دهقاني