برگزاري اولين جلسه كميته كنترل و كاهش پيك بار در منطقه يزد

400 مگاوات سهميه كاهش بار استان يزد براي پيك بار 98

اولين جلسه كميته كنترل و كاهش پيك بار در منطقه يزد با حضور مديران عامل، معاونان و كارشناسان شركت هاي برق منطقه اي يزد و توزيع نيروي برق استان در سال 98 برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق يزد، در اين نشست محمدحسن صباغزادگان مديرعامل اين شركت، هدف از برگزاري اين نشست را ايجاد هماهنگي و برنامه ريزي براي گذر از پيك بار سال 98 برشمرد و گفت: جلسات اين كميته تا ابتداي خردادماه سال جاري به صورت ماهانه و از ابتداي خرداد تا 15 شهريور سال جاري به صورت هفتگي برگزار مي شود.

وي رشد مصرف انرژي صنايع بزرگ را حدود 25 درصد اعلام كرد.

مهندس صباغزادگان ميزان سهميه كاهش بار استان براي پيك بار 98 را بر اساس دستورالعمل ابلاغي توانير 400 مگاوات عنوان كرد و گفت: از اين ميزان 250 مگاوات سهم برق منطقه اي يزد و 150 مگاوات سهم توزيع نيرو برق استان است.

در اين جلسه آرش نواب مديرعامل توزيع نيروي برق استان يزد نيز با اشاره به اين كه سال گذشته سالي سخت و سرشار از تجربه براي صنعت استان بوده است؛ بر ضرورت برگزاري جلسات مستمر با مسئولان ارشد استان براي گذر از پيك بار سال 98 تاكيد كرد.

در ادامه اين جلسه محمدمهدي جاوداني معاون برنامه ريزي و تحقيقات شركت برق منطقه اي يزد ضمن تاكيد بر حفظ ساختار ستاد مديريت مصرف استان با وجود ابلاغ ساختار جديد، تصريح كرد: با توجه به اين كه عنوان مديريت مصرف فراتر از پيك بار تابستان است و اين مديريت مصرف در تمام طول سال انجام مي گيرد؛ بر ضرورت حفظ اين ساختار تاكيد كرد.

وي با اشاره به اين كه آموزه هاي ديني اسلام تاكيد به صرفه جويي دارد؛ بيان كرد: ما در قبال محيط زيست مسئوليم و هرچه مصرف ناشي از سوخت فسيلي كمتر مصرف شود به تبع آن محيط زيست سالم تري نيز وجود خواهد داشت.

فاطمه زارع رئيس گروه مديريت مصرف برق منطقه اي يزد نيز به تشريح برنامه هاي پاسخگويي بار براي گذر از پيك 98 پرداخت و گفت: در سال 97 حداكثر نياز مصرف استان 1538 مگاوات بوده است كه نسبت به سال گذشته رشد 9 درصدي داشته و پيش بيني مي شود در سال جاري اين ميزان به 1700 مگاوات برسد.

مهندس زارع 9 برنامه را براي پاسخگويي به بار مصرفي سال 98 برشمرد و افزود: طرح هاي ذخيره عملياتي صنايع و كاهش بار برنامه ريزي شده در ساعات اوج بار، از مهم ترين طرح ها است كه از حدود نيمه خرداد آغاز و تا 15 شهريور ادامه دارد.

در ادامه اين جلسه نيز محمد فراتي مدير ديسپاچينگ و فوريت هاي برق شركت توزيع نيروي برق استان يزد، پيك بار شركت توزيع در سال 97 را 851 مگاوات عنوان كرد و گفت: پيك بار واقعي سال گذشته بدون مديريت بار 920 مگاوات بود و پيش بيني مي شود پيك بار 98 به 1024 مگاوات برسد.

وي همچنين به تشريح برنامه هاي شركت توزيع برق استان در خصوص كنترل بار مشتركان صنعتي در راستاي كاهش پيك بار سال 98 پرداخت و از اطلاع رساني و آگاه سازي مشتركان شركت توزيع در طول دوره مديريت استراتژيك بار به شيوهاي نوين خبر داد.

محمد ميرشمس مدير دفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق استان يزد نيز در اين جلسه از برگزاري نشست هاي جلب مشاركت در حوزه هاي تخصصي صنعت و ساير مشتركان در سال گذشته براي كاهش پيك بار خبر داد و افزود: مجموع ماكزيمم عملكرد برنامه هاي كاهش پيك مديريت مصرف ميزان 108 مگاوات بوده است.

در پايان اين جلسه با توجه به حكم مديرعامل توانير مقرر شد؛ شركت هاي برق منطقه اي و توزيع برق استان برنامه ريزي لازم جهت هماهنگي با صنايع به منظور عبور از پيك بار 98 و چگونگي اعمال كاهش بار در تابستان سال جاري را انجام و در جلسه بعد كه در ارديبهشت ماه سال جاري در شركت توزيع نيروي برق يزد برگزار مي شود ارائه كنند و همچنين جلسات از ابتداي خرداد جلسات بطور هفتگي در روزهاي دوشنبه تشكيل شود.

شايان ذكر است، اين جلسه به ميزباني شركت برق منطقه­اي يزد برگزار شد.

کد خبر : 89023
تاریخ : چهار شنبه، ٢١ فروردین ١٣٩٨ ١٤:٢٠
تعداد بازديد : ٧٤١
فرستنده خبر : عليرضا عسكري