آخرين وضعيت برقي مناطق سيل زده از شمال تا جنوب غرب كشور

مديرعامل توانير در تشريح آخرين وضعيت برقرساني به مناطق سيل زده گفت: در حال حاضر وضعيت برق در استان هاي شمالي در حال بازگشت به حالت طبيعي است و با تخليه كامل سيلاب از شهرها و روستاها مي توان به وصل برق اقدام كرد.

به گزارش پايگاه خبري توانير، مهندس محمدحسن متولي زاده با بيان اين كه شبكه هاي برق به طور طبيعي در مقابل شرايط جوي آسيب پذير هستند،تصريح كرد: با اين حال به دليل اطلاعاتي كه از پيشتر توسط همكاران ما كسب شده بود، آمادگي لازم در ميان پرسنل برقي در مناطق سيل زده وجود داشت به طوري كه در استان هاي گلستان و مازندران بيش از 90 درصد شبكه هاي برق  آسيب ديده اين دو استان در 5 ساعت اول رفع شد و در حال حاضر وضعيت در اين استان ها طبيعي است  و تنها در انتظار تخليه سيلاب هستيم تا برق منازل در شهرها و روستاهاي گلستان وصل شود .
به گفته متولي زاده هم اكنون در استان هاي لرستان و كهگيولويه و بويراحمد به دليل بارش هاي شديد، بخشي از شبكه هاي برق در اين استان ها دچار آسيب ديدگي شده اند.
مديرعامل توانير با بيان اين كه در اين استان ها تنها برق تعدادي از روستاها به دليل آسيب ديدگي شبكه قطع است، تصريح كرد: به دليل بسته شدن راه هاي مواصلاتي روستايي در اين استان ها، امكان دسترسي به تعدادي از روستاها وجود ندارد و به همين دليل همكاران ما منتظر بازگشايي مسيرتوسط نيروهاي راهداري هستند.
متولي زاده تصريح كرد: در شهرهاي بزرگ اين دو استان هيچ مشكل برقي وجود ندارد و شرايط عادي است .
وي تاكيد كرد: گروه هاي  عملياتي برق با تجهيزات كافي آماده هستند و به محض باز شدن مسير براي وصل شدن برق روستاها اقدام خواهند كرد .


کد خبر : 88923
تاریخ : دو شنبه ، ٠٥ فروردین ١٣٩٨ ١٧:٤٠
تعداد بازديد : ٩١٩
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور