1400 چراغ جديد در بافت تاريخي يزد نصب شد

قائم مقام مديرعامل در برق شهرستان يزد از نصب 1400 چراغ جديد ال اي دي و پربازده در سطح بافت تاريخي يزد خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد، امير ابويي در بازديد ميداني اعضاي شوراي شهر، شهرداري و مسئولاني از ميراث فرهنگي و ناحيه تاريخي با اشاره به اينكه 700 چراغ 20 وات LED  و 700 چراغ 70 وات پر بازده در ناحيه تاريخي شهرستان يزد نصب شده است، افزود: اين قبيل چراغ ها به دليل دارابودن كيفيت نور مناسب و ميزان وضوح رنگ بالا، عمر طولاني و مصرف پايين براي تامين روشنايي شهري بسيار مناسب است.

وي ايجاد وضوح ديد مناسب و افزايش امنيت و آسايش شهروندان براي حضور در فضاهاي شهري را از اهداف تامين روشنايي مطلوب برشمرد و گفت: ميزان شدت نور مسيرها و معابر عمومي شهر يزد، منطبق با استاندارد وزارت نيرو است.

اين مسئول يادآور شد: بر اساس آمار شش ماهه نخست امسال افزون بر 255 هزار چراغ منصوبه در سطح استان وجود دارد كه بيش از چهار هزار چراغ جديد از فرودين تا شهريورماه به مجموع اين چراغ ها افزوده شده است.

ابويي متذكر شد: تامين روشنايي اطراف مناطق گردشگري و توريستي، بهبود بازدهي نور پايه چراغ هاي بافت تاريخي و سنتي، تعويض و شستشوي حباب و تنظيم دقيق زمان ساعت هاي نجومي از برنامه هايي است كه در طرح تشديد نظارت بر روشنايي ويژه نوروز اجرا مي شود.

قائم مقام مديرعامل در برق شهرستان يزد اظهار كرد: بخشي از اقدامات بهبود بخش در حوزه روشنايي توسط امور برق يك در منظقه فهادان، كوشكنو و مسيرهاي منتهي به مسجد جامع كبير با همكاري ميراث فرهنگي تا پيش از عيد نوروز انجام مي شود.

کد خبر : 88853
تاریخ : پنج شنبه ، ٢٣ اسفند ١٣٩٧ ٠٩:٤٨
تعداد بازديد : ٧٨٢
فرستنده خبر : حسن غفوريان