به كوشش 2 تن از متخصصان برق فارس

در كنفرانس ملي بهينه سازي و داده كاوي مهندسي برق و كامپيوتر مقاله علمي ارائه شد

با هدف ايجاد ارتباط و تعامل بين صنعت و دانشگاه توسط 2 تن از متخصصان شركت برق منطقه اي فارس، در كنفرانس ملي بهبنه سازي و داده كاوي مهندسي برق و كامپيوتر مقاله علمي ارائه و به چاپ رسيد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي فارس، مهندس محمد علي هرمزي مدير امور انتقال نيروي برق شرق و جنوب در اين خصوص گفت: بي ترديد اهتمام، همدلي و همكاري درزمينه هاي مختلف علمي و فني موجب رشد و ارتقاء سطح علمي و افزايش دانش سايرين  خواهد شد. بر همين اساس مقاله طراحي فيلتر EMI  ورودي مبدل BUCK و اثر آن برروي ولتاژ خروجي با مشاركت دو تن از همكارانم در كنفرانس ملي بهينه سازي و داده كاوي مهندسي برق و كامپيوتر دردانشگاه آزاد اسلامي واحد صفا شهر وشبيه سازي با نرم افزار  MATLAB ارائه شد كه خوشبختانه مورد قبول واقع شد.

مهندس هرمزي به مفاد مقاله مزبورو خلاصه اي از كار انجام شده اشاره كرد و اظهار داشت: در طراحي منابع تغذيه سوئيچينگ، هميشه نياز به يك فيلتر براي كاهش هارمونيك ها و نويزهاي سوئيچينگ احساس شده است. در اين طرح با استفاده از فيلترهاي تداخل امواج الكترومغناطيسي  EMIعلاوه بر رعايت استاندارد هاي موجود براي كاهش تداخلات الكترومغناطيسي، مي توان مبدل و بار آن را از حالت هاي گذراي ولتاژ ورودي محافظت كرد.

وي افزود: ارائه يك طرح تفصيلي براي يك مبدل DC-DC با استفاده از يك فيلتر طراحي شده EMI با مشخصات استاندارد در ورودي مبدل براي گستره ي وسيعي از بارها بكار مي رود كه از تحليل سيگنال كوچك اين مبدل براي طراحي بهينه كنترلر و عناصر پسيو موجود در آن استفاده مي شود. همچنين استفاده از فيلتر طراحي شده EMI در ورودي مبدل نشان مي دهد كه مبدل پيشنهادي كاملا پايدار، داراي بازدهي بالا، ضريب توان نزديك به يك و اعوجاج هارمونيكي كم است.

کد خبر : 88846
تاریخ : چهار شنبه، ٢٢ اسفند ١٣٩٧ ١٣:٤٩
تعداد بازديد : ٨١٢
فرستنده خبر : عليرضا شعله