به همت كارشناسان معاونت بهره برداري برق فارس

كتاب ارزشمند سرويس، نگهداري و مهندسي سيستم اتوماسيون ABB سري 500 منتشر شد

امروزه اتوماسيون صنعتي، كنترل و ابزار دقيق در صنايع، از كاربرد بسيار زيادي برخوردار بوده و يكي از مهمترين اركان توليد صنعتي محسوب مي شود. اين امر هر روز در صنعت برق كشور هوشمندتر شده و طيف وسيع تري از فناوري ها، تجهيزات و ارتباطات را در دل خود جاي مي دهد. علاوه بر اين، پيچيدگي صنعت برق نيز، اهميت كاربرد سيستم اتوماسيون را بيش از پيش افزايش داده است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي فارس، مهندس حمزه روغنيان معاون بهره برداري اين شركت انتشار كتاب ياد شده را منحصر به فرد خواند و گفت: با عنايت به نقش سيستم هاي اتوماسيون و كنترل صنعتي مدرن در صنعت برق، مهندسان حوزه معاونت بهره برداري برق فارس، نتيجه تجربيات و تحقيقات علمي و عملي خود را از انواع سيستم هاي اتوماسيون استفاده شده در سطح  كشور استخراج كرده و كتاب ارزشمند سرويس، نگهداري و مهندسي سيستم اتوماسيون ABB  سري 500 را با ويژگي هاي منحصر به فرد  به صورت ساده، روان و خود آموز تصويري به رشته تحرير در آورده و در اختيار علاقه مندان و متخصصان امر قرار داده اند تا با اين روش بتوانند با تبادل دانش و استفاده مطلوب از تجربيات موفق ساير متخصصين صنعت برق، از توان داخلي  بهره برداري مناسب به عمل آورند.

معاون بهر برداري برق فارس در ادامه افزود: كتاب حاضر به عنوان اولين راهنماي فارسي نرم افزار سيستم اتوماسيون در سطح كشور، بمنظور افزايش بهره وري و توسعه پژوهش هاي كاربردي منتشر و در اختيار ساير همكارانم در صنعت برق كشور  قرار گرفته  شده است.

وي اظهار اميدواري كرد و خاطرنشان ساخت: اميدوارم  متخصصين بخش صنعت و پژوهشگران پژوهش هاي كاربردي، با مشاركت فعال و اظهار نظر خود، در جهت هر چه پر بارتر شدن كوشش انجام شده، ما را در جهت تحقق اهداف صنعت برق كشور ياري فرمايند

مهندس روغنيان به اقدامات علمي انجام شده در برق فارس اشاره كرد و اظهار داشت: شركت برق منطقه اي فارس در امتداد اقدامات علمي و عملي خود، همچنين درراستاي اجرايي  شدن سياست هاي كلان اقتصاد مقاومتي و تحقق فرامين مقام معظم رهبري، به عنوان يك شركت پيشتاز در زمينه هاي تحقيقاتي، مطالعاتي، ساخت تجهيزات وحمايت از كالاي ايراني، در صنعت  برق كشور فعاليت چشمگير دارد و تاكنون با همكاري دانشگاه شيراز، پارك علم و فن آوري، موسسه هاي دانش بنيان و دانشگاه صنعتي شيراز، به موفقيت هاي چشمگيري در زمينه توليدات ساخت داخل، با هدف توسعه فن آوري و ايجاد اشتغال، دستيابي پيدا كرده است.

وي در خاتمه گفت: از تمامي همكارانم كه در انتشار اين كتاب ارزشمند، تلاش و كوشش وافرمبذول داشته اند قدرداني و سپاسگزاري مي كنم و از درگاه خداوند سبحان، توفيقات روزافزونشان را در راستاي اعتلاي صنعت برق كشور خواستارم.

کد خبر : 88845
تاریخ : چهار شنبه، ٢٢ اسفند ١٣٩٧ ١٣:٣١
تعداد بازديد : ٧٩٨
فرستنده خبر : عليرضا شعله