اجراي طرح ملي فراسامانه هوشمند اندازه گيري و مديريت انرژي در استان چهارمحال و بختياري

طرح ملي فراسامانه هوشمند اندازه گيري و مديريت انرژي در استان چهارمحال و بختياري اجرا مي شود.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق چهارمحال و بختياري، اين شركت در راستاي اقتصاد مقاومتي و دستيابي به شبكه هوشمند وسيستم هاي نوين ثبت انرژي با حضور در طرح ملي  فراسامانه هوشمند اندازه گيري و مديريت انرژي كه به اختصار (فهام) ناميده مي شود، اقدام به نصب 5300 دستگاه كنتور هوشمند فهام در سطح استان كرده است.

مهندس مجيد فرهزاد مديرعامل توزيع برق چهارمحال و بختياري  با اعلام اين خبر افزود: اين طرح از نيمه دوم سال 95 در سطح استان آغاز شده است و نصب 5500 دستگاه كنتور هوشمند در برنامه اين شركت قرار گرفت كه در حال حاضر از اين تعداد، 5300 دستگاه در بخش انشعابات ديماندي نصب شده است.

وي در ادامه خبر اشاره كرد: در سال جديد نيز نصب 3000 دستگاه كنتور هوشمند ديگر در انشعابات زير 30 كيلوات پيش بيني شده است كه در دوفاز اجرايي خواهد شد.

ايشان؛ فراهم  شدن بستر مناسب اصلاح الگوي مصرف، قرائت مكانيزه كنتور و كاهش دخالت و خطاي نيروي انساني، كاهش تلفات غير فني و مشخص سازي ونظارت بر تلفات فني شبكه توزيع، كنترل و رديابي دستكاري هاي غير مجاز از راه دور و افزايش كيفيت خدمات را از جمله آثار مثبت اجراي اين طرح، عنوان كرد.

گفتني است طرح ملي فهام به عنوان سيستم اندازه گيري هوشمند انرژي تعريف و مشخصات آن باتوجه به نيازمندي هاي وزارت نيرو از سوي سازمان بهره وري انرژي ايران تدوين شده و با توجه به تجربه موفق اجراي مرحله اول اين طرح  و به منظور تسريع در اجراي پروژه هاي اقتصاد مقاومتي از تيرماه 1395 طرح جهادي نصب كنتورهاي هوشمند در كشور شروع شد.

کد خبر : 88823
تاریخ : سه شنبه ، ٢١ اسفند ١٣٩٧ ١٢:٠٩
تعداد بازديد : ٦٤٣
فرستنده خبر : حسن بيژني