معاون برنامه ريزي در مصاحبه با خبرگزاري ايرنا

شاخص هاي توزيع برق كرمان پس از انقلاب رشد چشمگيري داشته است

شاخص هاي توزيع برق نسبت به قبل از پيروزي انقلاب اسلامي رشدچشمگيري داشته است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع شمال استان كرمان، معاون برنامه ريزي اين شركت گفت: با همت و تلاش مديران و كاركنان اين شركت تحول بزرگي در حوزه توزيع برق شمال استان بوجود آمده و شاخص هاي توزيع برق نسبت به قبل از پيروزي انقلاب اسلامي رشد چشمگيري داشته است.

احمد گنجعليخاني در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: تعداد مشتركان برق شمال كرمان در سال 57، 59 هزار و 400 مشترك بود، اما تا پايان دي امسال اين عدد به 622 هزار و 266 مشترك رسيده كه تقريبا 10 برابر رشد دارد.

وي با بيان اينكه تمامي روستاهاي بالاي 10 خانوار كرمان از نعمت برق برخوردار شده اند تصريح كرد: قبل از انقلاب تنها 95 روستا برقدار بودند كه با رشد تقريبا 14 برابري به1391روستا افزايش پيدا كرده است.

معاون برنامه ريزي شركت توزيع برق شمال استان كرمان اظهار داشت: خطوط فشار متوسط نيز نسبت به سال 57، 14 برابر شده و از 795 كيلومتر به 11 هزار و 627 كيلومتر رسيده است.

وي ادامه داد: در بحث خطوط فشار ضعيف از عدد 741 كيلومتر باحدود 11 برابر رشد نسبت به قبل از انقلاب به هشت هزار و 67 كيلومتر رسيديم و پست هاي ترانسفورماتور نيز از 556 دستگاه  به 15 هزار و 593 دستگاه رسيده كه رشد 28 برابري را تجربه كرده ايم.

گنجعليخاني بيان كرد: هم اكنون مصرف انر‍ژي برق در شمال استان كرمان ساليانه به حدود چهار ميليارد و 500 ميليون كيلو وات ساعت رسيده كه نسبت به سال57 رشد70 برابري را نشان مي دهد.

وي با اشاره به خدمات رساني شركت توزيع برق شمال استان به كشاورزان افزود: سال 57، تنها 221 حلقه چاه كشاورزي برقدار بود، اما در حال حاضر سه هزار و 320 حلقه چاه كشاورزي از نعمت برق بهره مند شده اند.

وي تصريح كرد: با تحولات انجام شده در زيرساخت ها، صنعت برق جزو بهترين ها و صنايع پيشگام پس از انقلاب اسلامي بشمار مي رود و صنعت برق كرمان در بسياري از شاخص ها، رتبه هاي برتركشوري را كسب كرده است.

گنجعليخاني با اشاره به ورود شركت توزيع برق شمال كرمان به حوزه انرژي هاي تجديد پذير اظهار داشت: تا پايان سال جاري، 328 نيروگاه خورشيدي با توان توليدي 6 هزار و 167 كيلو وات در حوزه شمال استان در حال نصب و بهره برداري است.

شركت توزيع برق شمال استان كرمان وظيفه تامين، عرضه و توزيع برق پايدار و مطمئن را براي هفت شهرستان شمال استان را بر عهده دارد.

کد خبر : 88544
تاریخ : چهار شنبه، ٢٤ بهمن ١٣٩٧ ١٣:٠٣
تعداد بازديد : ٦٠٦
فرستنده خبر : فاطمه غلامي