با حضور امام جمعه، استاندار زنجان و مسئولان ارشد سياسي و اجرايي استان زنجان

آيين بهره برداري از 312 پروژه برق رساني شركت توزيع نيروي برق استان زنجان

همزمان با چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي 312 طرح برق رساني شركت توزيع برق استان زنجان به ارزش 73 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، اين آيين با حضور نماينده محترم ولي فقيه در استان، استاندار زنجان، نمايندگان مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار زنجان و جمعي از مديران استان در محل شركت توزيع نيروي برق استان برگزار شد.

در اين آيين استاندار ضمن تجليل از تلاش هاي كاركنان صنعت برق استان، اين صنعت را از بخش هاي پيش روي استان در سطح كشور دانست و افزود: كارهاي شايسته اي در صنعت برق استان توسط شركت توزيع نيروي برق استان انجام شده كه نشان از شايستگي اين شركت دارد.

فتح الله حقيقي، مقام عالي استان گفت: اميد است با توجه به توانايي هاي بخش برق استان در آينده نزديك استان زنجان را قطب اصلي اين صنعت در كشور تبديل شود.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان نيز در اين آيين با قدرداني از حمايت هاي مقام عالي استان از اين صنعت افزود: درشعارسال "حمايت ازكالاي ايراني" نيزصنعت برق با تامين برق پايدار مي تواند پشتوانه خوبي براي تمامي صنايع و ساختارهاي كشور باشد.

عليزاده جايگاه صنعت برق ايران را درخاورميانه رتبه اول ودرجهان رتبه چهاردهم عنوان كردوگفت: ايران ازنظركميت و كيفيت ارائه برق به قطب اين صنعت در منطقه تبديل كرده است.

عليرضا عليزاده ارتقاءشاخص هاي كيفي را رويكردهاي امروزصنعت برق كشور دانست وگفت: پيش از انقلاب اسلامي تنهاهفت روستاي استان برق دار بود ولي اين تعداد پس از انقلاب به 893 روستا و به عبارتي 5\97 درصد جمعيت روستايي و صد درصد روستاهاي بالاي 10خانواراستان از نعمت برق برخوردارند و تعداد مشتركان برق روستايي در چهار دهه پس از انقلاب  127 برابر شده است.

وي عنوان كرد: طول شبكه توزيع برق استان زنجان پيش ازانقلاب 846 كيلومتر بود و اين شبكه توزيع با افزايش 17 برابري اكنون به بيش از 14هزار كيلومتر و  تعداد پست هاي برق استان نيز با افزايش 65 برابري از 149 پست به بيش از 9600 پست برق رسيده است. همچنين ظرفيت پست ها از 52 مگاولت آمپري به 1493 مگاولت آمپر رسيده است.

عليرضا عليزاده ميانگين مدت زمان خاموشي مشتركان برق استان را يك دقيقه در روز عنوان و اضافه كرد:اين زمان بسيار پايين تر از ميانگين كشوري است و اين شركت درتلاش است اين ميانگين را تا سال 1404 به كمتر از 4 درصد برساند.

کد خبر : 88540
تاریخ : چهار شنبه، ٢٤ بهمن ١٣٩٧ ١١:٥٩
تعداد بازديد : ٥٩٧
فرستنده خبر : علي زرگري