پيام وزير نيرو به مناسبت دهه فجر

وزير نيرو در پيامي به مناسبت پيروزي انقلاب اسلامي تاكيد كرد: وقت آن است كه در سايه تجربه هاي گذشته، همدلي، انديشه هاي نو، شفافيت بيشتر، پاسخگودي افزون تر، مشاركت همدلانه تر و اميدواري سرشار از ميهن دوستي، براي توسعه پايدار منابع آب و انرژي ايران تلاش كنيم.

به گزارش پايگاه خبري توانير، دكتر رضا اردكانيان وزير نيرو در پيامي به مناسبت دهه فجر و پيروزي انقلاب اسلامي، پيشرفت هاي صنعت آب و برق را مورد اشاره قرارداد و تاكيد كرد:  وقت آن است كه در سايه تجربه هاي گذشته، همدلي، انديشه هاي نو، شفافيت بيشتر، پاسخگودي افزون تر، مشاركت همدلانه تر و اميدواري سرشار از ميهن دوستي، براي توسعه پايدار منابع آب و انرژي ايران تلاش كنيم.

در اين پيام آمده است:

مردم ايران بي گمان در بهمن 1357 يكي از بزرگترين انقلاب هاي جهان را محقق ساختند.

انقلاب پديده ساده اي نيست و به مانند همه انقلاب هاي بزرگ جهان، انقلابيون براي تحقق آن هزينه هاي بسيار پرداختند. پديده مشترك انقلاب حكايت از آن مي كند كه مردم چنان از نظم سياسي حاكم بر جامعه به تنگ آمده بودند كه هزينه هاي بسيار به جان خريدند تا در زندگي هر نظم و نسق جديدي را تجربه كنند، مردم ايران نظمي را مطالبه مي كردند كه در آن استقلال ملي، حق تعيين سرنوشت، آزادي هاي سياسي و مدني، حقوق شهروندي، شيوه زندگي و معنويت ديني، عدالت و سطح منصفانه اي از كيفيت زندگي تضمين شود.
چهل سال از بهمن 1357 گذشته و انقلاب اسلامي ايران حيات سياسي جديدي را در قالب جمهوري اسلامي ايران پديد آورده است. چهل ساله شدن انقلاب و جمهوري اسلامي ايران اين دست آورد جمعي همه ايرانيان را بايد تبريك گفت، دشواري ها پيش روي جمهوري اسلامي ايران بسيار بوده و موفقيت هاي بزرگي نصيب شد و دشواري هاي كماكان پيش روست. ليكن ايران و نظام جمهوري اسلامي ايران به پشتوانه مردم، گام برداشتن در مسير تحقق آرمان هاي انقلاب را ادامه مي دهد.
اينجانب به عنوان مدير بخش آب و انرژي كه از اولين روزهاي پس از پيروزي انقلاب در كنار صنعت آب و برق بوده ام، به دست آوردهاي عظيم صنعت آب و برق ايران كه با سرمايه هاي همين كشور و يا تخصص و سخت كوشي ايرانيان به دست آمده اشراف دارم و به آن ها مفتخرم چهل سالگي، زمان بلوغ و بازانديشي نيز هست و از اين منظر نيز آگاهم كه كاستي هايي در مديريت پايدار منابع آب و انرژي كشور وجود دارد. وقت آن است كه در سايه تجربه هاي گذشته، همدلي، انديشه هاي نو، شفافيت بيشتر، پاسخگودي افزون تر، مشاركت همدلانه تر و اميدواري سرشار از ميهن دوستي، براي توسعه پايدار منابع آب و انرژي ايران تلاش كنيم چهل سال تجربه را پشت سر داريم و بايد با اتكا بر انبوه سرمايه ها كه مهمترين شان انسان هاي نيك سرشت اين سرزمين است، راه توسعه را براي آيندگان، هموارتر از امروز سازيم ترديد ندارم كه در سايه اميد تخصصي و حكمراني بهتر قادريم آينده هاي بسيار پرشكوه را رقم بزنيم.

                                                                                                                                    رضا اردكانيان

کد خبر : 88498
تاریخ : یکشنبه ، ٢١ بهمن ١٣٩٧ ١٤:٥٦
تعداد بازديد : ٦٣٩
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور