رشد 64 برابري توليد برق در استان يزد نسبت به سال 57

در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، فرماندهان و بسيجيان پايگاه هاي بسيج ادارات استان يزد در همايش «بصيرتي فجر فاطمي» به ميزباني پايگاه مقاومت بسيج اداري شهيدسامعي و در محل تالار شهيدعباسپور شركت برق منطقه اي يزد حضور يافتند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق يزد، در اين مراسم كه با استقبال باشكوهي از بسيجيان همراه بود؛ ابتدا مداح اهل بيت، محبي در مصائب حضرت فاطمه زهرا(س) و اهل بيت عصمت و طهارت، به مرثيه سرايي پرداخت و سپس محمدحسن صباغزادگان مديرعامل برق منطقه اي يزد، ضمن گرامي داشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران بيان داشت: مردم ما، براي ايجاد و نگه داشتن اين انقلاب، تمام دارايي و هستي خود را تقديم كردند و با ظلم و جور به مبارزه برخواستند و در طول حيات چهل ساله انقلاب، ما توانستيم هر روزه دستاوردها و افتخارات زيادي به دست آوريم.

وي با بيان اين كه امام راحل بسيج را در ابتدا ذخيره استراتژيك كشور دانست و توسط امام خامنه اي نيز به عنوان الگويي براي داخل و خارج و مظهر عظمت كشور معرفي شد؛ افزود: بسيج يكي از با ارزش ترين دستاوردهاي انقلاب و نيروي مردمي است كه در هيچ جاي جهان، چنين نيروي قدرتمند و اثرگذاري در همه زمينه ها وجود ندارد.

اين مقام مسئول افزود: بسيج ديروز در لباس رزم و پس از جنگ در قالب سازندگي ظاهر شده است و در شرايط كنوني، تقويت نظام دروني كشور را به عهده دارد و لازم است دستگاه ها از اين پتانسيل و ظرفيت بسيار بالاي بسيج در راه رشد و بالندگي و خودكفايي استفاده كنند.

مهندس صباغزادگان يكي از مهم ترين دستاوردهاي صنعت برق را در طول حيات 40 ساله انقلاب، ايجاد عدالت اجتماعي در جامعه از لحاظ برخورداري از نعمت برق دانست كه بالغ بر 99درصد مردم ايران حتي در دور افتاده ترين نقاط كشور اكنون از اين نعمت بهره مند هستند و بسياري از اين سختي هاي برق رساني با تفكر و عملكرد بسيجي، امكان پذير شده است.

وي با بيان اين كه در دو سال گذشته 7 نيروگاه خورشيدي با حمايت دولت و توسط بخش خصوصي در استان يزد راه اندازي شده است و بالغ بر58 مگاوات توسط اين نيروگاه ها در حال بهره برداري است؛ توليد برق در استان يزد را در حال حاضر بيش از 64 برابر و مصرف برق را 50برابر نسبت به سال 57؛ دانست.

پس از صباغزادگان، گروه سرود “عاشقان ولايت يزد” سرودي حماسي را اجرا كردند.

بخش پاياني همايش بصيرتي فجر فاطمي، با سخنراني بذركار همراه بود. وي سخنراني خود را به 3 بخش تقسيم بندي كرد. در بخش اول سخنان وي، مروري به انقلاب هاي دنيا و سپس دستاوردهاي انقلاب اسلامي ايران اختصاص يافت. در بخش دوم، بذركار انقلاب اسلامي ايران را پديده اي متفاوت از ساير انقلاب ها دانست كه مي توان تئوري هاي بسيار بزرگتري در خصوص آن مطرح كرد. وي در بخش پاياني نيز از بسيجيان و مردم خواست انقلاب اسلامي ايران را با نگاهي عادلانه ارزيابي كنند.

کد خبر : 88496
تاریخ : یکشنبه ، ٢١ بهمن ١٣٩٧ ١٤:٠٤
تعداد بازديد : ٦٢٣
فرستنده خبر : عليرضا عسكري