مجري طرح برق رساني روستايي شركت توانير در مراسم برق رساني به روستاي وركلو

تلاش هاي جهادي در برق رساني به روستاها در حال انجام است

در طول چهل سال پس از پيروزي انقلاب در هر روز به چهار روستا برق رساني شده كه نشان دهنده حركت جهادي در حوزه برق رساني به روستاهاست.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع غرب مازندران، مهندس چهل اميراني مجري طرح برق رساني روستايي شركت توانير در حاشيه مراسم برق رساني به روستاي صعب العبور وركلو از توابع بخش مرزن آباد شهرستان چالوس كه به همت تلاشگران شركت توزيع برق غرب مازندران برق دار شد، با اعلام اين مطلب گفت: پيش از انقلاب 4 هزار و 367 روستاي برق دار دركشور وجود داشت كه اين رقم در حال حاضر در حدود 57 هزار و200 روستا رسيده كه تا پايان سال جاري اين رقم به 57 هزار و 300 روستا مي رسد.

وي افزود: تلاش همكاران شركت توزيع نيروي برق غرب مازندران به گونه اي است كه روستاي بدون برق وجود نداشته باشد و با پي گيري هاي لازم و در شرايط بسيار سخت برق رساني به مناطق مختلف روستايي را انجام داده اند.

چهل اميراني ادامه داد: امسال بر اساس بند"د" تبصره 6 قانون بودجه 97 در حدود 450 ميليارد تومان براي بخش روستايي اعتبار در نظر گرفته شده كه در سه بخش ايجاد زير ساخت هاي بالادستي براي برق هاي منطقه اي و پست هاي فوق توزيع و در بخش توزيع نيز توسعه و نگهداري شبكه هاي موجود و ديگري برق رساني به روستاهاي فاقد برق در نظر گرفته شده است كه بر اين اساس برق رساني به 570 روستا در برنامه قرار گرفته است كه بخش از محل اعتبارات داخلي توانير و بخش از محل عوارض برق تامين مي شود كه با توجه به افزايش قيمت تجهيزات برق رساني به 300 روستا امكان پذير است.

وي در تكميل صحبت هاي خود گفت: در حوزه مازندران از محل عوارض برق 25 ميليارد تومان اعتبار تخصيص داده شده كه از اين مقدار 11 ميليارد تومان براي توسعه روستايي غرب مازندران در نظر گرفته شده است. براي توسعه روستايي برق منطقه اي 7 ميليارد اختصاص داده شده است كه در مجموع تخصيص مناسبي براي استان مازندران است.

کد خبر : 88494
تاریخ : یکشنبه ، ٢١ بهمن ١٣٩٧ ١١:٥٩
تعداد بازديد : ٦٧٠
فرستنده خبر : فاطمه محمد علي نيا