نسبت به ابتداي انقلاب

رشد 9 برابري مشتركان برق همدان / پيك بار همدان 13 برابر افزايش يافت

مديرعامل شركت توزيع شركت توزيع نيروي برق استان همدان با بيان اينكه با پيروزي انقلاب اسلامي علاوه بر شاخص هاي كمي در شاخص هاي كيفي نيز دستاوردهاي چشمگيري را شاهد بوديم، گفت: مهمترين شاخص حاصل شده خودباوري است و اينكه ما در صنعت اين توان را داريم كه به بحث خودكفايي برسيم.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان همدان، جشن فجر فاطمي با حضور حجت الاسلام حسيني يمين، مديرعامل و كاركنان شركت توزيع نيروي برق استان همدان به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سالن جلسات اين شركت برگزار شد.

مديرعامل شركت توزيع شركت توزيع نيروي برق استان همدان در اين مراسم ضمن گراميداشت ايام الله دهه فجر اظهار داشت: به بركت انقلاب اسلامي دستاوردهاي بسياري طي اين 40 سال براي كشور حاصل شده است.

محمدمهدي شهيدي با اشاره به وضعيت كنوني صنعت برق و رشد 11 برابري ظرفيت سازي بخش نيروگاهي افزود: در استان همدان در ابتداي انقلاب تعداد مشتركين 86 هزار بود كه اين ميزان با رشد 9 برابري به 722 هزار مشترك رسيده است.

وي ادامه داد: در پيك بار نيز 50 مگاوات استان به 680 مگاوات رسيده و 13 برابر شده است و در زمينه ظرفيت سازي در بخش توزيع 146 مگاولت آمپر ما به 2 هزار و 200 مگاولت آمپر رسيده كه اين ظرفيت 13 برابري هم در مصرف و هم در ظرفيت سازي تحقق يافته است.

مديرعامل شركت توزيع شركت توزيع نيروي برق استان همدان عنوان كرد: در بخش شبكه هاي فشار ضعيف و 20 كيلوولت استان نيز از 2 هزار و 700 كيلومتر در ابتداي انقلاب امروز به 18 هزار كيلومتر رسيده است.

وي با بيان اينكه علاوه بر شاخص هاي كمي در شاخص هاي كيفي نيز دستاوردهاي چشمگيري را شاهد بوديم، يادآور شد: در اوايل انقلاب تلفات انرژي 24 درصد بود كه با اقدامات فني و غيرفني انجام شده در اين بخش اكنون به 10.5 درصد رسيده ايم.

شهيدي تصريح كرد: مهمترين شاخص حاصل شده خودباوري است و اينكه ما در صنعت اين توان را داريم كه به بحث خودكفايي برسيم.

وي با اشاره به بومي سازي صنعت  برق بعد از دوران دفاع مقدس گفت: سياست هاي كلي بر اين بود كه ما به جاي اينكه از توان شركت هايي استفاده كنيم كه چند مليتي بودند از توان خود استفاده كنيم.

مديرعامل شركت توزيع شركت توزيع نيروي برق استان همدان با تأكيد بر استفاده از ظرفيت و توليد داخلي ابراز داشت: در همدان نيز شركت هايي از اين قبيل احداث خطوط و پست ها را داشتند كه با حميتي كه به وجود آمد اين مهم در سال 75 تحقق يافت و عمده طراحي ها و احداث پست ها توسط متخصصان داخلي انجام شد.

وي با بيان اينكه امروز ايران اسلامي در صدور خدمات مهندسي به كشورهاي همسايه در خاورميانه پيشقدم است، گفت: طي اين مسير، ميسر نمي شود مگر اينكه ما در بحث نيروي انساني كار كنيم.

شهيدي يادآور شد: امروز در بخش مبادلات انرژي نيز كشور ما به عنوان يك هاب انرژي در منظقه شناخته شده است.

وي با اشاره به ظرفيت سازي كه در بخش توليد برق صورت گرفته است، گفت: 5 هزار مگاوات در انرژي هاي تجديدپذير از سرفصل هاي دولت دوازدهم بوده كه بخشي از آن تحقق يافته و بخشي نيز در حال انجام است.

مديرعامل شركت توزيع شركت توزيع نيروي برق استان همدان افزود: در استان همدان نيز در اين حوزه با توجه به فعاليت هايي كه صورت گرفته اميد است به مرز 200 مگاواتي كه پيش بيني كرده ايم، برسيم.

وي با بيان اينكه تاكنون 6 نيروگاه 7 مگاواتي در استان وارد مدار شده است، گفت: پنج نيروگاه نيز به صورت قراداد تضميني انجام شده و علاوه بر آن 153 مگاوات پروانه تأسيس صادر شده است.

شهيدي با اشاره به بحث پدافند غيرعامل تصريح كرد: راه اندازي اين نيروگاه ها كمك مي كند تا مشكلاتي را كه ما در دوران جنگ تحميلي داشتيم و تأسيسات ما بر اساس حملات دشمن از بين رفت، نداشته باشيم.

وي با بيان اينكه كاهش تلفات انرژي در دستور كار است، عنوان كرد: بند «د» نيز در راستاي اصلاح و بهينه سازي شبكه هاي روستايي پيگيري مي شود.

مديرعامل شركت توزيع شركت توزيع نيروي برق استان همدان افزود: مهمترين شاخص، تأمين برق مستمر براي مشتركين است كه در اولويت قرار دارد.

در ادامه اين مراسم حجت الاسلام سيدمجتبي حسيني يمين به بيان شبهات موجود در جامه و پاسخ به آنها پرداخت.

انتهاي پيام/


کد خبر : 88492
تاریخ : یکشنبه ، ٢١ بهمن ١٣٩٧ ١٠:٤٧
تعداد بازديد : ٦٤٣
فرستنده خبر : مريم صابري يگانه