همزمان با دهه مبارك فجر از سوي شركت برق منطقه اي آذربايجان صورت گرفت:

بهره برداري از پروژه "توسعه بخش 63.20 كيلوولت پست تقي ديزج اردبيل"

همزمان با هفتمين روز از دهه مبارك فجر پروژه "توسعه بخش 63.20 كيلوولت پست تقي ديزج اردبيل" به بهره برداري رسيد.


در مراسم بهره برداري از اين پروژه كه باحضور مهندس ندايي معاون هماهنگي امور عمراني استاندار اردبيل، زنجاني فرماندار شهرستان اردبيل و آقايان كريمي و بدري نمايندگان مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران برق منطقه اي آذربايجان و توزيع برق استان اردبيل برگزار شد، دكتر روشن ميلاني مديرعامل شركت برق منطقه اي آذربايجان گزارشي از پروژه هاي اجرا شده در بخش انتقال و فوق توزيع استان اردبيل در يك سال گذشته را تشريح نمود.

وي همچنين با اشاره به پروژه توسعه بخش 63 كيلوولت پست تقي ديزج هزينه اجرايي آن را 45 ميليارد ريال اعلام كرد و هدف از اين پروژه را تامين بار مشتركين بخش توزيع در منطقه، كوتاه شدن طول خطوط  20 كيلوولت، جلوگيري از افت ولتاژ، كاهش تلفات انرژي و پاسخگويي به درخواست هاي سرمايه گذاران بخش صنعتي و توليدي در منطقه اعلام نمود.

مديرعامل برق منطقه اي آذربايجان همچنين به طرحهاي توسعه اي استان در بخش هاي توليد و انتقال نيز اشاره كرد و گفت: درحال حاضر ميزان توليد برق در اين استان قريب به 2.5 برابر مصرف آن مي باشد.

دكتر ميلاني همچنين با اشاره به اهميت جذب سرمايه گذاري براي احداث مولدهاي برق مقياس كوچك و نيز توليد برق انرژي هاي پاك و تجديد پذير از جمله بادي و خورشيدي، آماري از نيروگاههاي تجديدپذير و  توليد پراكنده در استان اردبيل و نيز موافقت نامه هاي انجام شده براي احداث چنين نيروگاههايي در سطح استان بيان داشت.

وي اهميت استان اردبيل در بخش صادرات انرژي برق كشورمان را بسيار مهم و كارساز توصيف كرد.

در اين مراسم همچنين آقايان دكتر كريمي نماينده مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي و مهندس ندايي معاون امور  عمراني استاندار اردبيل ضمن قدرداني از فعاليتهاي صنعت برق در استان اردبيل بر اهميت تامين بيش از پيش زيرساختهاي صنعت برق براي تامين و انتقال مطمئن انرژي برق براي بخشهاي مختلف صنعتي، خانگي، كشاورزي و به ويژه تامين برق سرمايه گذاران در بخش هاي صنعتي و توليدي تاكيد كردند.

در پايان در مراسم با كليدزني معاون استاندار، پروژه مذكور مورد بهره برداري قرار گرفت.


کد خبر : 88473
تاریخ : پنج شنبه ، ١٨ بهمن ١٣٩٧ ١٤:٠٣
تعداد بازديد : ٥١٢
فرستنده خبر : بتول ميرزايي