برگزاري دومين گردهمايي مديران خدمات مشتركين برق هاي منطقه اي كشور در يزد

دومين گردهمايي مديران خدمات مشتركين شركت هاي برق منطقه اي كشور به ميزباني شركت برق منطقه اي يزد در اين شهر برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق يزد، محمدحسن صباغزادگان مديرعامل اين شركت در اين نشست با اشاره به اين كه يزد چهارراه تبادل انرژي است؛ افزود: هم اكنون استان يزد با 26 مشترك بالاي 7 مگاوات، حدود 8 درصد از مشتركان بزرگ كشور را به خود اختصاص داده است.

مهندس صباغزادگان بر لزوم بازنگري در آيين نامه تكميلي تعرفه هاي برق تاكيد كرد و گفت: در بحث مشتركان بالاي 7 مگاوات و نزديك به 7 مگاوات، براي متقاضيان و مشتركان مشكلاتي وجود دارد كه اميدواريم با آيين نامه جديد اين مشكلات رفع شود.

وي به ماموريت شركت توانير در بخش ويژه ملي براي اصلاح تعرفه صنايع اشاره و اظهار كرد: بر اساس تصميماتي كه در اين خصوص اتخاذ شده، پيشنهاد اصلاح آيين نامه در بخش تنظيم ماكسيمتر صنايع فولاد در بازه كمتر از 15 دقيقه ارائه شده است.

مديرعامل شركت برق منطقه اي يزد در پايان با اشاره به همكاري صنايع بزرگي كه در طرح هاي مديريت مصرف در تابستان سال جاري يار و همراه مردم و صنعت برق بوده اند؛ از پرداخت پاداش به آنها با مبلغ بيش از يكصد و يازده ميليارد ريال خبر داد.

در ادامه اين نشست، فريد فياض منش مديركل دفتر برنامه ريزي تلفيقي شركت توانير با اشاره به سياست هاي كلي كشور مبني بر تامين برق مشتركان از طريق بورس انرژي، به تبيين برنامه و اهداف دومين گردهمايي مديران خدمات مشتركان برق هاي منطقه اي كشور پرداخت.

وي بررسي ساختار سازماني دفتر خدمات مشتركان، تشكيل كارگروه وصول مطالبات، برنامه ريزي براي سيستم نرم افزاري يكپارچه خدمات مشتركين، نحوه اعمال تعرفه ديركرد در پرداخت انرژي مشتركين و مشكلات استفاده از كنتورهاي پشتيبان را، از اهداف برگزاري اين نشست برشمرد.

دكتر فياض بخش شفاف سازي براي آيين نامه ها و دستورالعمل ها را ضروري دانست و تاكيد كرد: نظارت بر عملكرد و تبادل نظر با شركت هاي برق منطقه اي در زمينه آيين نامه ها و دستورالعمل ها انجام مي شود.

محمدحسين رضايي كارشناس دفتر خدمات مشتركين شركت برق منطقه اي يزد همچنين با اشاره به رشد بالاي صنايع در استان يزد، اظهار داشت: رشد مصرف انرژي كل استان در سال 96، سيزده درصد است و اين در حالي است كه رشد مصرف انرژي صنايع بزرگ بيش از 20 درصد بوده است.

در اين ادامه اين نشست نمايندگان شركت هاي برق منطقه اي كشور به بحث و تبادل نظر درباره آيين نامه ها و مشكلات پيش روي شركت هاي خود پرداختند.

کد خبر : 88082
تاریخ : شنبه ، ٢٢ دی ١٣٩٧ ١١:١٨
تعداد بازديد : ٥٦٦
فرستنده خبر : عليرضا عسكري