دوره آموزشي كمك هاي اوليه در امور انتقال همدان برگزار شد

اهميت كمكهاي اوليه در هنگام وقوع حوادث و تاثير آن در كاهش شدت آسيبها و صدمات ناشي از سوانح بر هيچ كس پوشيده نيست و همچنين ضرورت ارتقاء سطح آمادگي كاركنان در مواقع بحراني، به همين منظور دوره آموزشي 16 ساعته كمكهاي اوليه جهت پرسنل شاغل در امور انتقال برق استان همدان (176نفر) به مدت 6 روز و به ميزان 2680 نفر ساعت در همدان برگزار شد.

  به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق باختر "محمد عبدالرحمني" مدير امور انتقال همدان  ضمن اعلام خبر فوق افزود: در صنعت برق كه بالقوه يك صنعت پرخطر و با ريسك بالا محسوب مي شود، برگزاري دوره هاي كمك هاي اوليه و ايمني ضروري به نظر مي رسد و اميدواريم هيچگاه لحظه اي پيش نيايد كه  از  مطالب اين دوره ها  بخواهيم استفاده كنيم.

وي در ادامه گفت: در صنعت برق كه شاهرگ صنعت محسوب مي شود كاركنان آن بايستي همواره از ضريب آمادگي بالايي جهت مواجهه با حوادث احتمالي برخوردار باشند.

بر اساس اين گزارش در اين دوره آموزشي كه در محل ساختمان آموزش سازمان هلال احمر استان همدان  و با بهره گيري از كارشناسان مجرب آن سازمان به صورت تئوري و عملي برگزار شد، سرفصلهاي آموزشي ذيل مورد بحث و بررسي قرار گرفت:1- كليات كمكهاي اوليه   2- حمايت حياتي پايه   3- خونريزي و شوك  4- مراقبت از زخم

5- پانسمان و بانداژ    6- سوختگي و برق گرفتگي 7- آسيب به ستون فقرات وسر

8-آسيب به قفسه سينه و شكم و لگن  9- آسيب به استخوان، مفاصل، عضله و بحث آتل بندي

10- كمكهاي اوليه در عقرب گزيدگي ومارگزيدگي

کد خبر : 88081
تاریخ : شنبه ، ٢٢ دی ١٣٩٧ ٠٩:٤٩
تعداد بازديد : ٦٢٦
فرستنده خبر : بهرام صديقي