حضور مديرعامل شركت برق منطقه اي سمنان در برنامه تلويزيوني شبكه استاني مركز سمنان

مديرعامل شركت برق منطقه اي سمنان با حضور در برنامه تلويزيوني 40 برگ، در شبكه استاني مركز سمنان به بيان عملكرد صنعت برق استان سمنان در بخش انتقال و فوق توزيع طي چهل سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران پرداخت.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق سمنان، مديرعامل اين شركت با حضور در برنامه تلويزيوني 40 برگ، در شبكه استاني مركز سمنان به بيان عملكرد صنعت برق استان سمنان در بخش انتقال و فوق توزيع طي چهل سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران پرداخت.
مهندس سيد علي اكبرصباغ، رئيس هيأت مديره و مديرعامل شركت برق سمنان با اشاره به تحول صنعت برق طي چند دهه اخير در ايران اسلامي، اظهار داشت: گسترش صنايع مختلف، پيشرفت تكنولوژي و افزايش مشتركان برق طي سال هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي، اهميت و ضرورت بهره مندي از انرژي الكتريكي را دوچندان كرده است.
مديرعامل شركت برق سمنان افزود: رويكرد دولت جمهوري اسلامي ايران پس از پيروزي انقلاب توجه ويژه به محرومان و قشر كم درآمد جامعه بوده است و بدين منظور در صنعت برق نيز تا دورترين نقاط كشور، خطوط برق احداث شده كه هم اكنون همه روستاهاي بالاي 5 خانوار استان برقدار هستند.
مهندس سيدعلي اكبرصباغ، خودكفايي در صنعت برق را از دستاوردهاي مهم و ارزشمند انقلاب اسلامي برشمرد و گفت: در قبل از پيروزي انقلاب، تاسيسات پست ها و خطوط انتقال برق، توسط متخصصان خارجي احداث و سرويس و نگهداري مي شد و نيروهاي فني داخلي ، حق هيچگونه دخالتي را نداشتند،  ولي به بركت جمهوري اسلامي و داشتن روحيه خودباوري هم اكنون تمامي تاسيسات برق توسط متخصصان داخلي، توليد و احداث مي شود. 
مديرعامل شركت برق سمنان با مقايسه توسعه خطوط و پست هاي فوق توزيع در قبل و بعد از انقلاب اسلامي، بيان داشت:  قبل از انقلاب اسلامي، استان سمنان فقط  داراي 100 كيلومتر خط 63 كيلوولت  و 2 ايستگاه پست 63 كيلوولت با ظرفيت 60 مگاولت آمپر بود در صورتي كه، اكنون اين استان بيش از 2000 كيلومتر مدار خطوط 63، 230 و 400 كيلولت و 40 ايستگاه پست 63 ، 230 و 400 كيلوولت با ظرفيت بيش از 4000 مگاولت آمپر است.
مهندس صباغ، وجود  2 نيروگاه سيكل تركيبي در شهرهاي سمنان و شاهرود را يكي از مهمترين زيرساخت هاي اقتصادي در استان دانست و گفت: توليد انرژي الكتريكي و وجود خطوط انتقال فوق توزيع، استان سمنان را به يكي از شاهراه هاي مهم تبادل برق در كشور تبديل كرده است.
در بخش ديگري از اين برنامه تلويزيوني، مديرعامل شركت برق سمنان گفت: از جمله شاخصه هاي مهم صنعت برق در استان، صرف بيش از 70 درصد برق استان در بخش توليد و كشاورزي و همچنين پائين بودن تلفات برق دراين استان در بخش فوق توزيع  به كمتر از 2 در صد است كه اين ارقام در سطح استانداردهاي جهاني است.
در پايان اين گفتگوي تلويزيوني، مهندس صباغ ضمن تشكر ار همراهي  و حمايت مسئولان، صنعتگران و همه مردم فهيم استان به خاطر مديريت مصرف برق در تابستان سال گذشته ، توجه بيشتر مشتركين پر مصرف را در مصرف بهينه برق خواستار شد.
گفتني است اين برنامه تلويزيوني، داراي بخش هاي ديگري چون گفتگوي تلفني با يكي از كارشناسان صنعت برق استان، گزارش از چند تن از پيشكسوتان صنعت برق و مصاحبه با معاون بهره برداري شركت برق منطقه اي سمنان بود.   

کد خبر : 88076
تاریخ : شنبه ، ٢٢ دی ١٣٩٧ ٠٩:١٠
تعداد بازديد : ٦٥٠
فرستنده خبر : محمد مهدي وحدتي