برگزاري كارگاه آموزشي حركات اصلاحي در محيط كاردر شركت برق منطقه اي سمنان

با حضور معاون منابع انساني و تعدادي از كاركنان و كارشناسان شركت برق منطقه اي سمنان، كارگاه آموزشي حركات اصلاحي در محيط كار درسالن اجتماعات اين شركت برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق سمنان، با حضور معاون منابع انساني و تعدادي از كاركنان و كارشناسان اين شركت، كارگاه آموزشي حركات اصلاحي در محيط كار درسالن اجتماعات اين شركت برگزار شد.
دكتر حوريه گليني، مدرس اين دوره با اشاره بر لزوم رعايت اصول ايمني و سلامت در طول ساعات كار بيان داشت: در صورتي كه افراد بتوانند تمام قسمتهاي بدن خود اعم از سروگردن، شانه ها، لگن و ستون فقرات را در جايگاه اصلي خود قرار دهند علاوه كسب حالتي زيبا، ميزان كشش و فشار وارده بر بدن را به حداقل ممكن رسانيده و كارايي و توانمندي هاي خود را به حداكثر مي رسانند.
وي با تشريح مشكلات ناشي از عدم رعايت اصول صحيح نشستن در هنگام كار و همچنين كار با رايانه به ارائه راهكارهايي جهت رفع اين مشكلات پرداخت.
دكتر كليني  با بيان شيوه هاي صحيح  نشستن روي صندلي، خوابيدن، بلند كردن اجسام سنگين افزود: رعايت اصول نشست  و برخواست، نقش بسيار مؤثري در سلامت جسماني افراد و بويژه كارمندان  و كساني كه مدت زمان طولاني بر روي صندلي مي نشينند، ايفا خواهد كرد.
همجنين در اين دوره آموزشي، مباحثي چون ناهنجاري هاي حركتي قوز كمر، سر رو به جلو، سر كج، شانه هاي افتاده، زانوهاي ضربدري، اختلالات وضعيت اندام ها تشريح و تمرينات علمي با رويكرد پيشگيري و اصلاح در خصوص ناهنجاري هاي اسكلتي و عوامل ناشي از فقر حركتي به همراه تغييرات اندام تحتاني (لگن، زانوي پرانتزي و ضربدري و كف پاي صاف) ارائه شد.

کد خبر : 88066
تاریخ : چهار شنبه، ١٩ دی ١٣٩٧ ١١:٥٩
تعداد بازديد : ٦٢٩
فرستنده خبر : محمد مهدي وحدتي