تعويض 2500 متر شبكه فشار متوسط در قلعه چنعان اهواز

مدير امور برق شهرستان كارون گفت: 2500 مترشبكه فشار متوسط در قلعه چنعان اهواز به منظور افزايش پايداري شبكه برق تعويض شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع اهواز، طاهر باوي مديرامور برق شهرستان كارون بيان داشت: فيدر مهديس به طول 23 كيلومتر تغذيه كننده قسمت شرقي قلعه چنعان و روستاهايي نظير علي ايگده و گاوميش داري است و به منظور افزايش پايداري شبكه، 2500متر سيم شبكه فشار متوسط در اين منطقه تعويض شد.

 وي در ادامه افزود: خطوط توزيع مهديس به علت شعاع تغذيه طولاني و تراكم بار در خيابان‏ هاي فرعي قلعه چنعان و همچنين فرسوده بودن سيم ها، يكي از پرعارضه ترين خطوط شهرستان كارون در سال 96 و در نيمه اول سال 97 بوده است. قطعي هاي مكرر اين خط موجب شد تا در جلسه بهبود بهره برداري نسبت به تقسيم بار روي دو فيدرديگر تصميم گيري و به مرحله اجرا برسد.

   باوي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: مانور مذكور توانست به ميزان زيادي قطعي بريكر 5062 مهديس را كاهش دهد اما وجود سيمهاي آلومينيم فولاد با سطح مقطع‏ مختلف و تعدد اتصالات بدليل پراكندگي مكانهاي مصرف، باعث احتمال بروز سيم بريدگي بر روي خطوط مي شد كه در نهايت عمليات تعويض سيم كل شبكه و بروزرساني آن درخيابان هاي فرعي‏ قلعه چنعان درچهارفاز انجام شد.

  مدير امور برق شهرستان كارون در پايان گفت: اين عمليات با استفاده از توان مجموعه بهره برداري و انجام 212 نفرساعت فعاليت و اعتباري بالغ بر 871 ميليون ريال به پايان رسيد.

کد خبر : 88054
تاریخ : سه شنبه ، ١٨ دی ١٣٩٧ ١١:٤٥
تعداد بازديد : ٦٢٧
فرستنده خبر : عليرضا شكرخدايي