معاون طرح وتوسعه برق باختر:

احداث 1000 كيلومتر شبكه فيبر نوري و گسترش شبكه هاي مخابراتي در برق باختر

معاون طرح و توسعه شركت برق منطقه اي باختر از احداث شبكه فيبر نوري به مقدار 1000 كيلومتر خبر داد و گفت: برنامه ريزي جهت 500 كيلومتر فيبر نوري و راه اندازي تجهيزات اكتيو 64 ايستگاه برق از برنامه هاي مهم در دست اقدام اين شركت است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق باختر، « مجتبي داود آبادي» در جمع خبرنگاران گفت: ايجاد و توسعه شبكه فيبر نوري و گسترش شبكه هاي مخابراتي چند منظوره در سطح پستهاي انتقال و فوق توزيع از برنامه هاي مهم شركت برق منطقه اي باختر است.

معاون طرح و توسعه شركت برق منطقه اي باختر با بيان اينكه احداث شبكه فيبر نوري به مقدار 1000 كيلومتر، برنامه ريزي جهت 500 كيلومتر فيبر نوري و راه اندازي تجهيزات اكتيو 64 ايستگاه برق مهمترين برنامه هاي در دست اقدام است، افزود: طرح اتصال و ارتباط خطوط خروجي نيروگاه خرم آباد از مهمترين تكاليف و پروژه هاي ابلاغي صنعت برق است كه تا كنون پيشرفتهاي مناسبي حاصل شده و اميد است تا قبل از پيك تابستان سال 98 طرح مذكور آماده بهره برداري شود.

وي با اشاره به اهميت پايداري و تداوم برقرساني افزود: استفاده حداكثري از توليد و توان داخلي، حمايت از تجهيزات و توليدات شركتهاي دانش بنيان، اولويت بندي پروژه هاي در دست اقدام و بكارگيري طرح هاي بهينه از مهمترين رويكردها و راهكارهاي اين مجموعه جهت ارتقاء خدمات فني و مهندسي در صنعت برق  است.

داود آبادي تصريح كرد: گذر موفق از پيك بار سال 98، در راستاي ماموريتهاي ويژه ابلاغي جهت افزايش قابليت اطمينان و پايداري شبكه از مهمترين اولويت هاي اين شركت است كه با همت و همياري همكاران اين مجموعه اين امرمحقق خواهد شد.

معاون طرح و توسعه شركت برق منطقه اي باختر اضافه كرد: عمليات احداث دو پست 63/400 كيلوولت خمين و زرنديه از ديگر برنامه هاي مهم اين شركت است كه با احداث پروژه هاي مذكور، زيرساخت مناسب جهت تامين انرژي صنايع بزرگ و كوچك در استان مركزي فراهم خواهد شد.

وي ادامه داد: احداث پستهاي 63/230 كيلوولت بروجرد، 63/230 كيلوولت كوهدشت و63/230 كيلوولت هگمتانه به منظور افزايش اطمينان و تامين انرژي مشتركان در استانهاي لرستان و همدان، در دست بررسي و انعقاد قرارداد است.

داودآبادي در پايان به توسعه و احداث مركز كنترل ديسپاچينگ منطقه اي (BAOC) اشاره و اظهار كرد: با پيگيري و تلاش همكاران مراحل مختلف ايجاد بستر مخابراتي و ارتباطي، توسعه و بسط نرم افزارهاي موجود، اصلاح و بهينه سازي سخت افزار مورد نياز، تامين و تهيه شده است و به زودي شاهد راه اندازي مركز فوق خواهيم بود.

کد خبر : 88011
تاریخ : یکشنبه ، ١٦ دی ١٣٩٧ ١٠:٢٢
تعداد بازديد : ٥٧٦
فرستنده خبر : بهرام صديقي