آخرين خبرها از برقدار شدن دوباره روستاهاي كوهرنگ

در حالي كه بارش باران و برف ، به همراه وزش طوفان، باعث قطع شدن برق تعدادي از روستاهاي كوهرنگ شده بود، مديرعامل شركت توزيع نيروي برق چهارمحال و بختياري، جزئيات تازه اي از آخرين وضعيت برقدار كردن اين روستاها بيان كرد و گفت: طوفان باعث شكستن بيش از 20 پايه برق در منطقه شده است.

به گزارش پايگاه خبري توانير، مهندس مجيد فرهزاد با اشاره به اين كه از همان ابتدا، اكيپ هاي عملياتي اين شركت به همراه نيروهاي عملياتي پيمانكاري براي برقدار كردن روستاها اعزام شدند، خاطرنشان كرد: در حال حاضر برق روستاهايي كه داراي راه ارتباطي بودند وصل شده است.
فرهزاد ادامه داد: با توجه به برف و بوران شب گذشته و سرعت زياد باد، شبكه هاي برق در كوهرنگ و بازفت دچار خسارت هاي زيادي شده است .

وي ادامه داد:  حدود 20 پايه برق در منطقه بازفت دچار شكستگي شده و در بيش از 50 نقطه روستايي  نيز شاهد پارگي سيم و خسارت به پارگي اصليه هاي نگهدارنده سيم هستيم . 

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق چهارمحال و بختياري اظهارداشت: از ابتداي شروع بحران، با اعزام 10 اكيپ امدادي به شهرستان كوهرنگ بازسازي آغاز و در ساعت هاي اوليه شب گذشته، شهر كوهرنگ و مناطق اطراف آن برقدار و تا ساعت 3 نيمه شب گذشته، اكثر نقاط روستايي شهرستان برقدار شدند.

فرهزاد  با بيان اين كه به دليل رانشي بودن زمين و سخت گذر بودن منطقه ، امكان تردد ماشين آلات  وجود ندارد، تصريح كرد" به دليل خسارت هايي كه به شبكه . تيرهاي برق وارد شده است، نياز به حفاري جهت ترميم شبكه وجود دارد. 

وي ادامه داد: هم اكنون 70 خانوار روستايي در مناطق سخت گذر كه راه دسترسي آن ها بسته شده است، بي برق هستند. 

فرهزاد در عين حال بيان داشت: با اين وجود  تلاش خواهيم كرد كه در ساعت هاي آينده همه روستاها برقدار شوند  و  تلاش خود را براي براي برقدار كردن همه روستاها ادامه خواهيم داد.

اين گزارش مي افزايد: امروز نيز فرماندار كوهرنگ از بسته بودن راه دسترسي 15 روستا خبرداده بود.

برپايه اين گزارش،  كوهرنگ ازشهرستان هاي 9 گانه چهارمحال و بختياري با 41هزارنفر جمعيت است.

کد خبر : 87989
تاریخ : جمعه ، ١٤ دی ١٣٩٧ ١٧:٣١
تعداد بازديد : ٧١٠
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور