اردكانيان در ديدار مديران وزارت نيرو با رئيس جمهور

منفعت صنعت برق در گرو افزايش مشتركان خوش مصرف است /اصلاح تعرفه پرمصرف ها راهي براي تامين درآمد نيست /3

وزير نيرو با تاكيد بر اينكه اصلاح تعرفه پرمصرف ها راهي براي تامين درآمد كوتاه مدت نيست، گفت: ما زماني كه با استفاده از ابزار تعرفه بتوانيم مشتركان پرمصرف را براي پيوستن به الگوي مناسب مصرف تشويق كنيم، طبيعتا در بلندمدت خود را از صرف منابع فراوان براي احداث نيروگاه بر حذر داشته ايم و اين مهم منفعت اصلي صنعت برق است.

به گزارش پايگاه خبري توانير، رضا اردكانيان در ديدار مديران وزارت نيرو با رئيس جمهور طي سخناني عنوان كرد: وظيفه ما اين است كه هم دولت و هم مردم از حيث تامين آب و برق پايدار در آسايش و امنيت خاطر باشند.
وي افزود: در حال حاضر وارد مرحله مديريت توامان عرضه و تقاضا شده ايم. مسئله اي مهمي كه بايد از حدود 10 سال قبل  در دستور كار مي گرفت و يكي از الزامات اصلي آن همكاري بين بخشي در داخل سازمان دولت و مصرف كنندگان بيروني است. ديگر مجالي براي اينكه هر دستگاهي تنها محدوده كار و وظايف خود را ببيند وجود ندارد.
وزير نيرو ادامه داد: در عرصه مهمي مانند آب با استفاده از تاكيدات موجود در اين بخش و سازوكاري كه از سوي دولت تصويب شده درصدديم تا امنيت آبي، غذايي و ملاحضات زيست محيطي را به شكل توامان برنامه ريزي كرده و به پيش ببريم.
اردكانيان تاكيد كرد: اصلاح تعرفه مشتركان پرمصرف آب و برق به هيچ عنوان راهي براي تامين درآمد كوتاه مدت نيست بلكه درصدد تامين درآمد بلندمدت از اين بخش خواهيم بود.
وي در تكميل اين بخش از سخنان خود گفت: تعرفه وسيله اي براي مديريت مصرف است؛ ما زماني كه با استفاده از ابزار تعرفه بتوانيم مشتركان پرمصرف را براي پيوستن به الگوي مناسب مصرف تشويق كنيم طبيعتا در بلندمدت خود را از صرف منابع فراوان براي احداث نيروگاه بر حذر داشته ايم. هر چند ممكن است در كوتاه مدت درآمدهاي اين بخش كاهش پيدا كند ولي در آينده اين مهم منفعت اصلي صنعت برق كشور خواهد بود.
وزير نيرو با اشاره به راه اندازي مركز امور اجتماعي آب و انرژي اين وزارتخانه در دولت دوازدهم، گفت: اين مجموعه درصدد فعال تر كردن ارتباط با مصرف كننده و متقاضيان است.
اردكانيان خاطرنشان كرد: به جهت اينكه تمامي فعاليت هاي بخش آب و برق بر محور منابع انساني شايسته است طبيعتا موضوع شايسته گزيني را كه جزو برنامه هاي مورد تاييد دولت تدبير و اميد بوده به شكل مناسبي دنبال مي كنيم.

کد خبر : 87949
تاریخ : دو شنبه ، ١٠ دی ١٣٩٧ ١٢:٥٥
تعداد بازديد : ٦٥٣
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور