با حضور استاندار مركزي و در راستاي اقتصاد مقاومتي

رو نمايي از رله جرياني ساخت داخل با رويكرد بومي سازي دانش ساخت در برق باختر انجام شد

آئين رو نمايي از رله هاي جرياني با حضور استاندار ،معاونان و مديران استانداري مركزي در برق باختر برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق منطقه اي باختر در اين  مراسم  فرهاد شبيهي مديرعامل اين شركت  اظهار داشت: با توجه به  جايگاه  سيستم  هاي حفاظتي در شبكه  برقرساني كه نقش مهمي در پايداري و قابليت  اطمينان  و حفاظت  از تجهيزات  با ارزش دارد اين شركت  پس از تجربه موفق مشاركت  درساخت دستگاه  تست  رله  پشتيباني و حمايت از ساخت  رله  حفاظتي و مالتي فانكشن شبكه  انتقال را با  دانش بنيان  و  وبكو در اهداف  و برنامه ريزي هاي خود  قرار داده است.

وي اظهار داشت: پلتفرم  مربوطه  بر اساس نياز صنعت برق كشور به رله هاي ماژولار، مالتي فانكشن  با قابليت تعريف  در كلاس جهاني و تأمين نيازهاي متونع  موجود  شبكه پيش بيني شده است.

شبيهي ادامه داد؛ در راستاي تكيه بر بومي سازي، تحقق منويات  رهبر معظم  انقلاب و مبارزه  با تحريمهاي ظالمانه، بهره گيري از دانش فني و توان علمي و پژوهشي مهندسان داخلي در دستور كار شركت  برق منطقه اي باختر قرار گرفت.

وي اظهار داشت: به اين  طرح  به عنوان پروژه  ملي ساخت  رله  براي شبكه انتقال در مأموريت  ويژه مديرعامل شركت توانير به اين  شركت  ابلاغ شده است  و بر توليد ساخت داخل با حفظ كيفيت  تجهيز و احصاء  دانش فني و كاهش هزينه ها  تأكيد  شده است.

مديرعامل شركت برق منطقه اي باختر  بيان كرد: هزينه هاي ارزي بالا، واردات رله  و وابستگي شديد به طرف خارجي از جمله  دلايل  اصلي توجه صنعت برق كشور  به اين مهم  بوده است

 وي در پايان اظهار اميدواري كرد: رله هاي مالتي فانكشن  مورد نياز طي چند ماه آينده  با حضور مسئولان  وزارت نيرو و توانير رونمايي خواهد شد و انتظار مي رود استان مركزي با رويكرد مربوطه  به عنوان  قطب حفاظت  كشور مطرح  شود.

کد خبر : 87688
تاریخ : شنبه ، ١٧ آذر ١٣٩٧ ٠٧:٢٨
تعداد بازديد : ٦٤١
فرستنده خبر : بهرام صديقي