افتتاح پروژه اتوماسيون شبكه هاي توزيع برق در شهرستان تربت جام

اتوماسيون شبكه هاي توزيع برق كه با استفاده از سامانه ملي و بومي براي اولين بار و با همكاري دانشگاه توسط توزيع نيروي برق استان خراسان رضوي توليد و راه اندازي شد و در تعدادي از شركت هاي توزيع نيروي برق كشور نيز مورد استفاده و بهره برداري قرار گرفت ، طي روز گذشته با حضور مسئولان و مقامات شهرستان و تعدادي از معاونين و مديران شركت به بهره برداري رسيد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع خراسان رضوي، در مراسم افتتاحيه كه در محل مديريت برق شهرستان تربت جام برگزار شد، مديرعامل شركت استفاده از تكنولوژي صددرصد بومي ، صرفه جويي و كاهش هزينه ها، تكيه بر توان متخصصان داخلي، همكاري صنعت و دانشگاه و تحقق شعار حمايت از كالاي ايراني را از ويژگي هاي برجسته اين پروژه برشمرد و با تأكيد بر اين نكته كه اجراي اتوماسيون شبكه هاي توزيع در راستاي هوشمندسازي شبكه ها است، ابراز اميدواري كرد با توسعه و گسترش آن خدمات شركت به مشتركين از سرعت و كيفيت بالاتري برخوردار شود.

مهندس مزيني با اشاره به شعار كليدي شركت «تواضع در يادگيري و سخاوت در آموزش»، بكارگيري اين سيستم بومي كه از پروژه هاي تحقيقاتي توزيع برق استان خراسان بوده، در ساير استان هاي كشور از قبيل خوزستان، اصفهان، يزد، خراسان جنوبي و ... را مايه مباهات كارشناسان شركت دانست كه قطعاً بهبود شاخص هاي خدمت رساني به مردم را در پي خواهد داشت.

وي در ادامه به برخي اقدامات اساسي شركت از جمله برق رساني به صد درصد روستاهاي كشور، نصب كنتورهاي هوشمند، توسعه نيروگاه هاي خورشيدي و انرژي هاي نو اشاره كرد و با بيان برخي مشكلاتي كه صنعت برق در تابستان سال 97 با آن مواجه بود، ابراز اميدواري كرد: با گسترش فرهنگ صحيح مصرف برق و همراهي كليه مشتركين به ويژه در ساعات پيك بار، هيچ گونه خللي در تأمين برق مشتركين به خصوص در فصل گرما به وجود نيايد.

لازم به ذكر است دكتر هادي صفري مدير دفتر فناوري اطلاعات طي سخناني با اشاره به سابقه راه اندازي اتوماسيون شبكه در شهرستان هاي سبزوار، نيشابور، تربت حيدريه و قوچان، به تصويب پروژه اتوماسيون شهرستان تربت جام در كميته راهبري و نظارت بر اتوماسيون شبكه در سال 95 اشاره كرد كه با هماهنگي و همكاري مناسب مهندس مرادي مدير برق شهرستان و تلاش همكاران وي و مديران حوزه ستادي، جايابي و نصب كليدهاي تحت اتوماسيون، طراحي و اجراي شبكه مخابراتي و آماده سازي و استقرار مركز كنترل با هزينه اي حدود ده ميليارد ريال اجرا شد.

وي افزود: در طرح نهايي اتوماسيون شهرستان،  33 نقطه تحت كنترل و مانيتورينگ قرار مي گيرد و با استقرار اين سامانه كاهش انرژي توزيع نشده و خاموشي، افزايش عمر مفيد تجهيزات، كاهش تلفات، افزايش بهره وري و كاهش هزينه هاي تعميرات و نگهداري و افزايش رضايتمندي مشتركان را شاهد خواهيم بود.

همچنين فرماندار طي سخناني با تشكر از اقدامات مديريت برق  تربت جام، استفاده از فناوري هاي نو و تكنولوژي روز در جهت ارائه خدمت به مردم را اقدامي ستودني برشمرد و ابراز اميدواري كرد توسعه آن منشأ خدمات موثر براي مردم باشد.


کد خبر : 87655
تاریخ : دو شنبه ، ١٢ آذر ١٣٩٧ ١٠:٥٥
تعداد بازديد : ٦٥٨
فرستنده خبر : سيد مجيد آزيز