تغييرات اقليمي دليل خاموشي هاي پي در پي تابستان امسال بود

مدير كل دفتر نظارت بر توزيع شركت مادر تخصصي توانير با بيان اين كه تغييرات اقليمي دليل اصلي خاموشي هاي گسترده كشور در تابستان امسال بود، گفت: سال آينده با توجه به تمهيدات انجام شده خاموشي و قطعي برق نخواهيم داشت.

به گزارش پايگاه خبري توانير ، مسعود صادقي در آيين رونمايي از نرم افزار هاي شركت توزيع نيروي برق تبريز، با اشاره به اينكه سال آينده خاموشي هاي گسترده در سطح كشور نخواهيم داشت، گفت: خشكي رود كارون و دز و كاهش نيروي برق آبي از دلايل اصلي كاهش توليد برق در سطح كشور بود كه به دنبال آن قطعي گسترده برق در كشور را به دنبال داشت.

صادقي ادامه داد: در خلال كمبود انرژي، مردم بيشترين همكاري را با ما داشتند به طوري كه وقتي به اهميت قضيه پي بردند همكاري مردم بيشتر شد و توانستيم تابستان امسال را مديريت كنيم.

وي خبرداد: سال هاي قبل وقتي برق مشتركين قطع مي شد، مستقيما با شماره روي قبض ها تماس مي گرفتند كه به دليل شلوغي خطوط تلفن اغلب موفق به برقراري تماس نمي شدند ولي خوشبختانه يكي از طرح هاي رونمايي شده امروز سامانه تلفني 121است كه شامل ارسال پيامك قطعي به مشتركين است كه در قالب يك اپليكشن براي تلفن هاي همراه ارائه مي شود.

مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانير ادامه داد: اين سامانه پس از نصب اپيلكشن روي گوشي هاي موبايل و دريافت اطلاعات مشتركين با ارسال اطلاعات مشترك مورد نظر به سامانه، موضوع به نزديكترين اداره برق ارسال و در اولين فرصت با توجه به نقشه هاي GIS به رفع مشكل اقدام مي شود.

وي در بخش ديگري  از سخنان خود با اشاره به پيشرفت هاي برخي از شركت هاي توزيع برق كشور در استفاده از سامانه ها و نرم افزار ها گفت: لازم است ساير شركت هاي برق از تجربه ساير شركت هاي توزيع من جمله شركت توزيع نيروي برق تبريز استفاده نمايند.

صادقي اظهار داشت: ما در صنعت برق مي خواهيم از فاز سنتي خارج شويم و كارهاي الكترونيكي را در كشور توسعه دهيم، به طوري كه اين اقدامات ضمن كاهش مراجعات مردمي، از بروكراسي اداري نيز خواهد كاست.کد خبر : 87597
تاریخ : سه شنبه ، ٠٦ آذر ١٣٩٧ ١٦:٣٠
تعداد بازديد : ٦٤٨
فرستنده خبر : مهدي زنده رزم