برگزاري مانور پدافند غيرعامل در برق لرستان

با حضور جانشين معاونت فاوا پدافند غيرعامل كشور مانورآمادگي دستگاهها و سازمان هاي دولتي در حوزه برق برگزار شد.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان لرستان به مناسبت هفته پدافند غيرعامل، مانور آمادگي دستگاهها و سازمان ها ي دولتي در حوزه برق و انرژي برگزار شد.
اين گزارش حاكيست مانور مذكور با حضور دكتر پارسا جانشين معاونت فاوا سازمان پدافند غيرعامل كشور، مهندس فريدون خودنيا مدير عامل برق لرستان، مهندس دهقان معاونت بهره برداري برق لرستان و ديگر واحد هاي مرتبط برگزار شد.
مهندس خودنيا مدير عامل برق لرستان گفت: به منظور مديريت تأمين پايدار و امنيت انرژي و با رويكرد آمادگي در زمينه پدافند غيرعامل، اقدامات مهمي طي سال هاي اخير صورت گرفته و خوشبختانه در زمينه انرژي بومي سازي گرديده و تغييرات محسوسي ايجاد شده است.
مهندس خودنيا ابراز داشت: با توجه به اهميت برق و تأسيسات آن كه حساس ترين زير ساخت كشور مي باشد مي طلبد كه همواره آمادگي لازم را جهت مقابله با بحران ها داشته باشيم چون اختلال در انرژي برق باعث ايجاد مشكلات سخت و خسارات جبران ناپذيري خواهد شد. وي گفت: شركت توزيع برق لرستان به منظور آمادگي كامل، نقاط حساس جهت مقابله با بحران ها ي احتمالي و كاهش آسيب پذيري اين نقاط از جمله دستگاهها و ادارات مهم و حياتي هر ساله مانور مذكور را برگزار مي كند و تا كنون پيشرفت هاي خوبي حاصل شده است.
مهندس خودنيا افزود: چنانچه انرژي برق از نظر زير ساخت پايدار تقويت شود در مواقع بحران باعث افزايش بازدارندگي و جلوگيري از آسيب پذيري هاي احتمالي و همچنين تداوم فعاليت ها و اقدامات ضروري در نواحي بحران زده مي گردد. مدير عامل برق لرستان ضمن اشاره به نقش و تأثير پدافند غيرعامل در تسهيل مديريت بحران ابراز داشت: دستيابي به اهداف و تسهيل در خدمات دهي از جمله مصاديق عملكردي پدافند غيرعامل مي باشدكه تداوم آن اجتناب ناپذير است. در ادامه مهندس اسفنديار دهقان معاونت بهره برداري شركت در خصوص اجراي رزمايش پدافند غيرعامل اظهار داشت: اهميت و جايگاه صنعت برق در ميان زير ساخت ها ي كشور بر هيچ كسي پوشيده نيست تا جائيكه عدم دسترسي به برق خصوصأ در مواقع بحران در عالم واقعيت زندگي را بطور كامل مختل نموده، بويژه نيروگاههاي توليد برق كه قلب تپنده صنعت برق كشور و حياتي ترين عامل در زمان هاي خاص و شرايط سخت و معمولي مي باشند و دشمن در شرايط بحران با تخريب نيروگاهها سعي در ايجاد شكاف بين حاكميت و مردم را دارد كه بايستي به اين صنعت حساس اهميت بيشتري بدهيم. مهندس دهقان گفت: در اين مانور 9 مركز حساس از جمله استانداري، فرمانداريها، صدا و سيما، بيمارستان ها مورد نظر ما بودند كه با زمانبندي خاص برق مناطق مذكور قطع و ديزل ژنراتورهاي آنها وارد مدار گرديد. وي افزود: ابتدا فرمهاي مخصوص مانور در محل تكميل و سپس برق مناطق قطع مي گردد و پس از زمان سنجي هاي مربوط، تايم هاي قطع و وصل و در مدار قرار گرفتن ژنراتورها ثبت و ضبط و بررسي مي گردد. مهندس دهقان همچنين گفت: ما براي مانورهاي فوق سناريوهاي متفاوتي ترسيم نموده و وضعيت آمادگي سازمان ها و دستگاههاي فوق را اطلاع رساني مي نماييم وي در پايان ابراز داشت: سازمان ها و داستگاههاي خدمات رسان در هنگام بحران بايستي الزامأ شاخص محور بوده و هر محور شاخص هاي مربوط به خود را داشته باشد تا بتوان بر اساس آن شاخص ها برنامه ريزي هاي لازم را انجام داده و در شرايط سخت خدمات دهي به نحو مطلوب انجام شود.
کد خبر : 87421
تاریخ : یکشنبه ، ٢٠ آبان ١٣٩٧ ١٤:٢٤
تعداد بازديد : ٦٥١
فرستنده خبر : مجيد امرايي فر