نشست رابطين مديريت مصرف برق در مدارس يزد برگزار شد

سرپرست شركت توزيع نيروي برق استان يزد در جمع رابطان مدارس گفت: بهينه سازي مصرف برق به منزله يك نيروگاه مجازي است و فرهنگ سازي در اين بخش به خصوص در مدارس داراي اهميت ويژه اي است.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد، مهندس آرش نواب در جمع رابطين مديريت مصرف با اشاره به اهميت نقش اوليا مدرسه در فرهنگ سازي در اين بخش، افزود: كاهش مصرف برق در منازل به خصوص در ساعات اوج بار، .متاثر از آموزش صحيح و فراگيري مفاهيم مديريت مصرف به دانش آموزان است.
وي پايداري اقتصاد كشور، تضمين آينده فرزندان و سلامتي جامعه را تاثيرپذير از رعايت الگوي مصرف خواند و اظهار كرد: مدارس به عنوان يكي از بخش هاي اثر گذار در فرهنگ سازي مي توانند در ايجاد الگوي صحيح مصرف موثر باشند.
مهندس نواب، عملكرد دفتر مديريت مصرف برق اين شركت در مشاركت همه اقشار در بهينه سازي مصرف را ارزشمند توصيف كرد و گفت: صرف زمان و بهره گيري از شيوه هاي هنري آموزشي در حوزه كودك و نوجوان، بسيار مهم و تاثيرگذار است.
مهندس محمد ميرشمس، مدير دفتر مديريت مصرف برق اين شركت نيز با اشاره به عملكرد سال گذشته رابطان مدارس، خاطرنشان كرد: برگزاري مسابقات مختلف در بين دانش آموزان، انتخاب مدير انرژي براي هركلاس درس و آموزش به آنان، آموزش معلمان مقاطع مختلف، اختصاص ساعاتي از درس انشاء به موضوع مديريت مصرف، برپايي نمايشگاه از آثار دانش آموزي و آموزش مستقيم مفاهيم در مدارس، جزء برنامه هايي بود كه در سال هاي گذشته انجام شد.
وي اضافه كرد: در سال جديد راه اندازي كارگروه شعر، تئاتر مدارس و انتشارات آثار دانش آموزي با كمك رابطان مدارس را از برنامه هاي امسال برشمرد و گفت: قرارداد با يك گروه هنري براي حضور در مدارس استان منعقد شده و بزودي فعاليت آموزشي به شيوه غيرمستقيم و در قالب موزيكال آغاز خواهد شد.
کد خبر : 87417
تاریخ : یکشنبه ، ٢٠ آبان ١٣٩٧ ٠٨:٢٢
تعداد بازديد : ٥٨٦
فرستنده خبر : حسن غفوريان