برگزاري مانور پايداري و تاب آوري شبكه انتقال برق استان در شركت برق منطقه اي يزد

به مناسبت نكوداشت هفته پدافند غيرعامل مانوري با موضوع «پايداري و تاب آوري شبكه انتقال برق استان» با حضور مديركل پدافند غيرعامل استانداري و مديرعامل شركت برق منطقه اي يزد انجام شد.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق يزد، محمدحسن صباغزادگان مديرعامل اين شركت در حاشيه برگزاري اين مانور، يكي از اهداف كارگروه آب و انرژي پدافند غيرعامل استان را، برنامه ريزي به منظور كاهش آسيب پذيري و افزايش ضريب ايمني تجهيزات زيربنايي برشمرد و افزود: تامين مداوم انرژي در زمان اضطرار، تدوين دستورالعمل هاي اختصاصي پدافند غيرعامل و چگونگي تامين و پايداري انرژي در مواقع ضروري، از جمله اقدامات ارزشمند كارگروه آب و انرژي استان است.

وي با اشاره به اين كه زيرساخت هاي موجود در جامعه، زنجيروار به هم متصل هستند و اگر هريك از اين زيرساخت ها دچار مشكل شوند زيرساخت هاي ديگر هم از آن مصون نخواهند ماند؛ تصريح كرد: اين مانور در راستاي بررسي و ارزيابي پايداري، تامين و انتقال برق در پست هاي تحت مسئوليت شركت برق منطقه اي يزد انجام شد.

مهندس صباغزادگان همچنين با بيان اين كه مانور امروز در زمينه عملكرد ترانس هاي فوق توزيع در يكي از پست هاي برق در داخل شهر يزد انجام شد؛ تاكيد كرد: در اين مانور آمادگي گروه هاي عملياتي و اجرايي براي انجام به موقع، موثر و كارآمد وظايف، مورد ارزيابي قرار گرفت.

وي در پايان، استان يزد را يكي از استان هاي كشور با ميزان خاموشي كم دانست و گفت: با تدابير انديشيده شده سعي شده در مواقع اضطراري، مشتركان و تجهيزات كمترين آسيب را داشته باشند و كمترين خاموشي براي مشتركان اعمال شود.

عليرضا حاجي حسيني دبير كميته پدافند غيرعامل شركت برق منطقه اي يزد نيز اظهار داشت: در راستاي برنامه هاي هدف گذاري شده در هفته پدافند غيرعامل، اين كارگروه براي ارزيابي پايداري و تاب آوري شبكه برق و پست هاي انتقال و فوق توزيع؛ با سناريوهاي متفاوت- مثل خارج شدن يك پست از مدار تامين انرژي- اين پايداري را مورد ارزيابي قرار داد.

دكتر حاجي حسيني با بيان اين كه جلسه اي به همين منظور روز گذشته در معاونت بهره برداري و با حضور همكاران برگزارشده است؛ افزود: در اين جلسه سناريو با فرض ايجاد اشكال در يكي از پست هاي فوق توزيع و اتفاقات احتمالي و مانورهايي كه شركت توزيع در اين زمينه مي تواند انجام دهد، ارزيابي شد؛ به شكلي كه عملا مشكلي براي مصرف كنندگان ايجاد نشود.

وي دليل انتخاب محل اجراي مانور را به خاطر موقعيت حساس و تكنولوژي بالاي تجهيزات آن دانست.

کد خبر : 87401
تاریخ : سه شنبه ، ١٥ آبان ١٣٩٧ ١٥:٥٣
تعداد بازديد : ٣٦٠
فرستنده خبر : عليرضا عسكري