با حضور وزير نيرو

خط 230 كيلوولت دومداره "سيمره- آبدانان- دهلران" با اعتباري بالغ بر 900 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد

همزمان با سفر دكتر "رضا اردكانيان" وزير نيرو به استان ايلام، پروژه بزرگ خط انتقال انرژي برق 230 كيلوولت دومداره سيمره به آبدانان و دهلران به طول 113 كيلومتر و اعتباري بالغ بر 900 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.

ببه گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق غرب، همزمان با سفر دكتر "رضا اردكانيان" وزير نيرو به استان ايلام، پروژه بزرگ خط انتقال انرژي برق 230 كيلوولت دومداره سيمره به آبدانان و دهلران به طول 113 كيلومتر و اعتباري بالغ بر 900 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.

پروژه بزرگ خط انتقال انرژي 230 كيلوولت دومداره سيمره- آبدانان- دهلران به طول 113 كيلومتر و داراي 337 برج و نوع سيم هادي كاناري و 3012 عدد مقره احداث شده است.

گفتني است اين پروژه با حضور دكتر "رضا اردكانيان" وزير نيرو و با هدف تكميل اتصالات نيروگاه سد سيمره و انتقال كامل توان توليدي نيروگاه به شبكه سراسري، تأمين انرژي الكتريكي و افزايش پايداري و قابليت اطمينان شبكه انتقال نيرو در جنوب استان ايلام و شمال غرب استان خوزستان افتتاح و به بهره برداري رسيد.

شايان ذكر است اين پروژه به همت تلاشگران صنعت برق غرب كشور در مناطق صعب العبور كوهستاني احداث و در كمترين زمان ممكن، آماده بهره برداري شده است.

لازم به يادآوري است براي اجراي اين پروژه بزرگ برقي اعتباري بالغ بر 900 ميليارد ريال هزينه شده است.

کد خبر : 87396
تاریخ : سه شنبه ، ١٥ آبان ١٣٩٧ ١١:٠١
تعداد بازديد : ٦٥٨
فرستنده خبر : ياسين همايوني