تازه هاي نمايشگاه هجدهم صنعت برق

توليد كابل ­هاي فشار قوي زيرزميني بدون نياز به احداث تونل

يك شركت داخلي فعال در زمينه سيم و كابل، نسل جديد كابل ­هاي فشار قوي با روكش كور­گيت(coregate) در رنج­ هاي ولتاژي مختلف توليد بدون نياز به اجراي تونل را ارائه كرده است.
به گزارش پايگاه خبري توانير، احداث شبكه ­هاي برق با كابل فشار قوي نياز به حفر تونل داشته و از آنجا كه عمليات حفاري در كشور بسيار هزينه بر بوده اين اقدام در صورتي مقرون به صرفه است كه تونل عبوري كابل فشار قوي به صورت تونل انرژي (عبور كانال­ هاي آب، برق، گاز، مخابرات و ...) مورد بهره ­برداري قرارگيرد.
شركت سيم و كابل ابهر با تكيه بر توانمندي داخلي اقدام به بومي­ سازي تكنولوژي ساخت انواع كابل­ هاي فشارقوي با روكش كورگيت در رنج ­هاي ولتاژي مختلف كرده است.
صبوري قائم مقام مديرعامل و عضو هيات مديره شركت در اين خصوص گفت: اين شركت از سال 73 شروع به فعاليت كرده و تاكنون تمامي كابل ­هاي فشارقوي و متوسط از رنج ولتاژي 66 كيلوولت به بالا در كشور توليد مي­كند.
وي افزود: با توجه به هزينه­ هاي بالاي حفاري تونل در كشور و عدم امكان حفر آن در نقاطي از شهرهاي پر­جمعيت و متراكم از جمله تهران اين شركت اقدام به توليد انواع كابل­ هاي فشارقوي با رنج ولتاژي66، 132، 230 و 400 كيلوولت با روكش كورگيت كرده است.
صبوري تصريح كرد: كابل ­هاي مذكور اين قابليت را دارند كه با حفر يك كانال ساده و دفن كابل زيرخاك با هزينه بسيار كمتر مورد بهره ­برداري قرار گيرند.
وي اضافه كرد: كابل ­هاي توليدي اين شركت از قابليت اسكن آنلاين به منظور عيب ­يابي برخوردار هستند.
کد خبر : 87369
تاریخ : یکشنبه ، ١٣ آبان ١٣٩٧ ١٣:٢١
تعداد بازديد : ٦٠٧
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور