مديرعامل توزيع برق كردستان در جلسه با معاون وزير نيرو

امكان سنجي احداث 32 نيروگاه مقياس كوچك انجام شده است

لهونيان در نشست با دكتر مهاجري معاون تحقيقات و منابع انساني وزير نيرو با اشاره به راهكارهاي استفاده از انرژي هاي تجديد پذير گفت: استقبال نسبتا خوبي در اين خصوص صورت گرفته است كه تا اين لحظه مطالعه و امكان سنجي براي احداث و نصب 32 مورد مولدهاي مقياس كوچك با ظرفيت حدود 100 مگاوات انجام شده است .
معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نيرو در نشست مشترك شركت ها و موسسات تابعه و وابسته صنعت آب و برق استان كردستان بر آموزش تخصصي و صحيح پرسنل هر سازمان كه بزرگترين سرمايه آن سازمان است تأكيد كرد.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان دكتر مهاجري با تأكيد بر آموزش پرسنل و كاركنان گفت: يكي از بهترين راه هاي ارتقا هر سازمان آموزش صحيح و تخصصي پرسنل و كاركنان آن سازمان مي باشد.
وي در اين راستا افزود: بزرگترين سرمايه هر سازماني پرسنل و نيروي انساني آن سازمان است و هرگونه خدمات در اين راستا كاملا بجا و به نوعي بهترين سرمايه گذاري است كه با توجه به اهميت اين موضوع حداقل 50 ساعت در سال براي آموزش براي هر يك از كاركنان در نظر گرفته شده است كه اميدواريم با آموزش هاي صحيح موفقيت هاي بيشتري در انتظارمان باشد.
دكتر مهاجري به وضعيت مطلوب آب و برق در استان اشاره كرد و افزود: با توجه به توليد برق استان كه تقريبا دو برابر مصرف است و همچنين وضعيت آب استان خوشحاليم كه در وضعيت مطلوبي هستيد و سعي ما در رفع مشكلات پيش رو و ارائه خدماتي بهتر به شهروندان مي باشد. وي در ادامه بيان كرد: براي داشتن شرايط بهتر براي هر منطقه و جذب نيرو هاي متخصص و بومي در آن منطقه مي توانيم بسياري از كارها را به بخش غير دولتي بسپاريم به نوعي كارفرمايي شدن شركت ها را بعنوان رويكرد شركت ها برگزينيم به اين معني كه شركت هاي ما مديريت و نظارت را بر عهده داشته باشند و بسياري از كارها به بخش غير دولتي واگذار شود. در هر حال در صورتيكه تصميم در مجموعه اي بر جذب نيرو باشد و مجوزات لازم براي آن اخذ شده باشد، براي جذب نيروها بايد كاملا عادلانه و از طريق آزمون اقدام نمود .
در ادامه اين نشست هيوا لهونيان، رييس شوراي هماهنگي مديران وزارت نيرو و مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با اشاره به ظرفيت هاي 1000 مگاواتي توليد برق در استان پيك مصرف برق استان كردستان را 450 مگاوات اعلام كرد.
هيوا لهونيان با اشاره به راهكارهاي وزارت نيرو در زمينه استفاده از انرژي هاي تجديد پذير گفت: استقبال نسبتا خوبي در اين خصوص صورت گرفته است كه تا اين لحظه مطالعه و امكان سنجي براي احداث و نصب 32 مورد مولدهاي مقياس كوچك با ظرفيت حدود 100 مگاوات انجام شده است كه اميدواريم بخش قابل توجهي از اينها به مرحله اجرا و بهره برداري برسد و همچنين در بخش ادارات، مدارس و نيز مشتركين خانگي حدود 260 كيلووات سيستم برق خورشيدي نصب و به بهره برداري رسيده است.
وي با اشاره به اتصال شبكه برق استان از طريق استان هاي هم جوار طول شبكه هاي انتقال و فوق توزيع استان را حدود 3 هزار كيلومتر اعلام كرد.
مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در ادامه افزود: در بخش توزيع 16 هزار كيلومتر شبكه فشار متوسط و فشار ضعيف و حدود 13 هزار دستگاه ترانسفورماتور توزيع در بخش شهري و غير شهري ، در انتقال توان و تبديل توان مورد نياز مشتركين نقش دارند. لهونيان با تاكيد بر برقدار شدن تمام روستاهاي بالاي ده خانوار در استان گفت: تعدادي از روستاهاي زير 10 خانوار نيز با استفاده از انرژي خورشيدي تأمين برق شده اند. وي در ادامه با اعلام اينكه 95 درصد مشتركين استان در بخش خانگي و تجاري و تنها ?.? (چهار دهم ) درصد ازآن را مشتركين صنعتي تشكيل مي دهند خواستار توجه بيشتر مسئولين امر به رونق بخشيدن صنعت برق در اين استان شد. رييس شوراي هماهنگي مديران وزارت نيرو در استان كردستان از امكان بهره برداري و استفاده از منابع آبي استان به عنوان يكي از چالش هاي موجود در بخش آب نام برد و از آن به عنوان يكي از مطالبات عمومي مردم ياد كرد.
وي افزود: در بخش شهري سيصد و سي و پنج هزار و 895 مشترك و و در بخش روستايي صد و بيست و پنج هزار و چهارصد مشترك از خدمات شركت هاي آب و فاضلاب در استان بهره مند هستند.
رييس شوراي هماهنگي مديران وزارت نيرو در خاتمه با اشاره به چالش هاي حوزه منابع انساني و تحقيقات كه پيش روي شركت هاي صنعت آب و برق استان است ابراز اميدواري كرد با برنامه ريزي صحيح در اين حوزه ها بتوان چالش هاي پيش رو را برداشت. در ادامه اين نشست مديران عامل آب و فاضلاب شهري، روستايي و آب منطقه اي توضيحاتي در خصوص شرايط خود و همچنين چالش ها و مشكلاتشان ارايه دادند.
کد خبر : 87092
تاریخ : شنبه ، ٢١ مهر ١٣٩٧ ٠٨:٤٢
تعداد بازديد : ٦٤٤
فرستنده خبر : hana naghshbandi