اجراي پروژه افزايش ظرفيت هادي خطوط فوق توزيع يزد

مجري طرح خط شركت برق منطقه اي يزد از در دست اجرا بودن پروژه افزايش ظرفيت هادي خطوط فوق توزيع در اين شركت خبر داد.


به گزارش پايگاه خبري توانير، سيدمهدي جعفري مجري طرح خط شركت برق منطقه اي يزد با اعلام خبر افزود: با توجه به ابلاغ معاون برنامه ريزي اين شركت مبني بر افزايش ظرفيت انتقال برخي از خطوط موجود، راهكارهاي مختلفي ازجمله: افزايش سطح مقطع سيم هادي، احداث خط جديد و استفاده از انواع هادي پرظرفيت موردمطالعه قرار گرفت.

وي با اشاره به اين كه درنهايت پس از بررسي­هاي لازم و ارزيابي فني و اقتصادي، راهكار بهينه- يعني استفاده از هادي پرظرفيت- انتخاب شد؛ ادامه داد: هادي خطوط موجود ولف (WOLF) و از نوع ACSR است كه در اين طرح با هادي پرظرفيت از نوع ACSS جايگزين خواهد شد.

مهندس جعفري فاز اول اين پروژه را اجراي خط رستاق به جهان آباد به طول 19 كيلومتر مدار و خطوط پاكنژاد-شمال به زنبق حدود 9 كيلومتر مدار، ذكر كرد و گفت: تجهيزات اين پروژه شامل سيم و يراق آلات، تهيه و خريداري شده و پيشرفت فاز اول آن تاكنون 60 درصد است. كه پش بيني مي شود فاز اول اين پروژه، پيش از پيك بار سال 98 به بهره برداري برسد.

مجري طرح خط، تقاطع متعدد خطوط مذكور با خطوط توزيع 20 كيلوولت، عبور از محدوده هاي شهري و باغات در بخشي از مسير را از سختي هاي اين پروژه برشمرد.

جعفري عنوان كرد: مرحله اجرايي فاز دوم پروژه افزايش ظرفيت هادي خطوط، شامل: خط يزد يك به شرق، يزد يك به مدرس، مدرس به شرق، يزد يك به تفت و پاكنژاد به يزد مهر در آينده­اي نزديك آغاز مي شود.

کد خبر : 87078
تاریخ : سه شنبه ، ١٧ مهر ١٣٩٧ ١٢:٣٥
تعداد بازديد : ٥٠٨
فرستنده خبر : عليرضا عسكري