توزيع برق شيراز در كاهش پيك بار تابستان ركورد زد

معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق شيراز گفت: اين شركت با اجراي اقدامات برنامه ريزي شده و همكاري خوب بين بخشي و همراهي مردم، تابستان امسال در كاهش پيك بار ركوردي تازه را ثبت كرد.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع نيروي برق شيراز، حسين صالحي با اشاره به كاهش 4.6 درصدي پيك بار روز در تابستان امسال، گفت: نصب كنتورهاي فهام، همراهي مشتركين كشاورزي، همكاري خوب مشتركين ديماندي و صنايع، برنامه ريزي و اقدامات موثر اداره ها و سازمان هاي اجرايي استان فارس و همراهي مشتركين خانگي، منجر به اين موفقيت شد.

او گفت: امسال بيش از 7500 كنتور فهام در زمان پيك بار نصب و در مدار قرار گرفت و كنترل هوشمند با استفاده از اين ظرفيت زمينه ساز كاهش 140 مگاواتي كاهش بار شد به طوريكه در مقايسه با ميانگين پيك بار مدت مشابه سال قبل شاهد كاهش 11 درصدي پيك بار در بخش كشاورزي بوديم. صالحي خاطرنشان كرد: در بخش صنعت و مشتركين ديماندي نيز با اعمال برنامه هايي نظير جابه جايي تعميرات و تعطيلات، استفاده از مولدهاي خود تامين و ... زمينه كاهش پيك بار به ميزان 3 مگاوات فراهم شد. معاون خدمات مشتركين توزيع نيروي برق شيراز گفت: در ايام تابستان امسال و با همكاري خوب دستگاه قضايي و صدور احكامي از سوي دادستاني، ريسه هاي روشنايي و چترهاي نوري ايجاد شده در مراكز تجاري جمع آوري و زمينه كاهش 3 مگاواتي پيك بار فراهم شد.
او با تصريح اينكه ممانعت از ايجاد ريسه هاي نور و چترهاي روشنايي، همچنان ادامه دارد، از همكاري واحدهاي تجاري در اين زمينه قدرداني و خاطرنشان كرد: اين اقدام زمينه ساز كاهش 30 درصدي مصرف غيرمتعارف برق در بخش تجاري را فراهم كرد. صالحي با اشاره به همكاري صاحبان جايگاه هاي عرضه سوخت و سي ان جي، گفت: در بخش خانگي نيز همكاري خوب مشتركين در محدوده تحت مديريت توزيع برق شيراز را در تابستان امسال شاهد بوديم به طوريكه پيك بار در اين بخش 2.9 مگاوات كاهش داشت.
او با يادآوري اينكه مردم ايران حدود 4 برابر ميانگين مصرف مردم جهان، انرژي برق مصرف مي كنند، گفت: مهمترين راهكار براي بهينه سازي مصرف انرژي، فرهنگسازي است و خوشبختانه با همكاري رسانه ها خصوصا صدا و سيما در اين بخش اقدامات شاخصي اجرايي شده است و تداوم دارد. صالحي گفت: بايد اميدوار بود كه امسال شاهد بارندگي مناسبي باشيم تا امكان توليد برق در نيروگاه هاي برق آّبي خصوصا در استان خوزستان به ميانگين توليد سال هاي گذشته بازگردد؛ در غير اينصورت تابستان سال آينده شرايط كمي سخت خواهد شد .
معاون شركت توزيع نيروي برق شيراز با بيان اينكه وزير نيرو پيش از اين قول مساعدي در زمينه افزايش 7 هزارمگاواتي توليد انرژي برق در نيروگاه هاي سيكل تركيبي را داده بود، گفت: يكي از بهترين راهكارها براي تامين انرژي برق، حركت به سمت استفاده از انرژي خورشيدي و ايجاد نيروگاه هاي خورشيدي است. معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق شيراز در خصوص اقدامات شاخص اجرا شده كه زمينه كاهش پيك بار در تابستان امسال را فراهم كرد، گفت: بالغ بر 20 عنوان برنامه تاثيرگذار در اين زمينه اجرايي شده كه هر يك از عناوين در ذيل خود شامل فعاليت ها و اقدامات گسترده و تاثيرگذاري بوده است.
به گفته صالحي، ساخت انيميشن، شركت در برنامه هاي رسانه اي، اطلاع رساني محيطي، انعقاد تفاهم نامه با مشتركان بخش هاي مختلف خصوصا كشاورزي و ديماندي، برگزاري سمينارها و همايش هاي تخصصي، استفاده از كنتورهاي فهام، تغيير ساعت كار اداره هاي دولتي با همكاري استانداري فارس، تشكيل اكيپ هاي بازرسي، اخذ مجوز دادستاني براي برخورد با مشتركان پرمصرف كه مصارف غيرمتعارف دارند، تدوين دستورالعمل مديريت انرژي در ساختمان هاي اداري، همكاري شوراي هماهنگي ائمه جمعه و جماعات و استفاده از ظرفيت روحانيت در فرهنگسازي، همكاري با آموزش و پرورش و آموزش سفيران محيط زيست، تغيير ساعت اوج بار بانكها و اداره هاي دولتي و ... را بخشي از برنامه هاي اجرايي شده در اين رابطه بوده است.
معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق شيراز تاكيد كرد كه از ابتداي سال 97 شاهد همكاري گسترده خبرنگاران و رسانه هاي مكتوب، ديجيتال و برخط در حوزه اطلاع رساني، آموزش، فرهنگسازي، ارتقاء آگاهي ها و ... بوده ايم كه اين همكاري تاثير مطلوبي در كاهش پيك بار تابستان داشت.
کد خبر : 87061
تاریخ : یکشنبه ، ١٥ مهر ١٣٩٧ ١٣:٤١
تعداد بازديد : ٦٣٤
فرستنده خبر : سيد باقر احمدي