اطلاعيه شركت توزيع برق تهران مبني بر رعايت نكات ايمني از سوي هيات هاي عزاداري

شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ با صدور اطلاعيه ي مسئولين تكايا، مساجد، حسينيه ها و دسته هاي عزاداري سالار شهيدان در ايام سوگواري محرم را به رعايت نكات ايمني فرا خواند.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ، در اين اطلاعيه ضمن عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام سوگواري حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، به منظور پيشگيري از حوادث احتمالي؛ از مسئولان تكايا، مساجد، حسينيه ها و دسته هاي عزاداري سالار شهيدان تقاضا شده است در راستاي رعايت نكات ايمني موارد زير را مدنظر قرار دهند:
- جهت تامين برق هيات هاي مذهبي، مسئولان هيات ها ضمن مراجعه به اداره هاي برق نسبت به ثبت نام و اخذ انشعاب موقت اقدام و از هرگونه دخالت غيرمجاز در تاسيسات برق رساني منصوبه و وصل خودسرانه، غير ايمن و غيرمجاز انشعاب برق توسط اعضاء و يا مسئولان هيات هاي مذهبي خودداري شود. -
در حين برگزاري مراسم عزاداري مسئولان هيات هاي يادشده دقت نظر داشته باشند كه از برخورد و نزديك شدن وسايل و تجهيزات عزاداري همچون علم، كتل، بيرق و ... به شبكه و تجهيزات برق رساني به خصوص در هنگام شب كه ديد كافي وجود ندارد، جلوگيري شود.
- نظر به اينكه نصب بنر و پرچم مختص ايام سوگواري بر روي پايه هاي برق و ساير تجهيزات جانبي در سنوات قبل منجر به وقوع حوادث برق گرفتگي منجر به فوت عزاداران محترم شده است لذا ترتيبي اتخاذ گردد كه هيات هاي مذهبي از ساخت و جوشكاري كردن روي پايه ها و متعاقبا ً صعود افراد از تاسيسات برق رساني جهت نصب هرگونه پرچم، پلاكارد و بنر خودداري شود.
- از احداث و نصب داربست موقت در حريم و مسير خطوط نيرو رساني برق جهت برپايي تكايا و همچنين ايستگاه هاي پذيرايي از عزاداران خودداري شود. -
تجهيزات برقي مورد استفاده هيات هاي مذهبي نظير سيم، كابل، تابلوهاي برقي و ... قبل از شروع مراسم عزاداري توسط مسئولين هيات ها مورد بازرسي دقيق قرار گرفته و ضمن برطرف كردن نواقص احتمالي با توجه به احتمال وقوع بارندگي با محفوظ نگه داشتن اتصالات كابل ها و فيوز وسايل برقي از قرار گرفتن آنها در معرض باران خودداري شود.
- از روشن گذاشتن بي مورد چراغ ها، پروژكتورها و لامپ هاي پر مصرف در طول روز اجتناب كرده و در صورت وقوع هرگونه حادثه ي احتمالي و يا وقوع خاموشي، از دستكاري و دخالت غيرمجاز در تجهيزات برق رساني منصوبه به ويژه كنتور برق توسط عزاداران اكيداً خودداري كرده و مراتب را از طريق اداره هاي برق پيگيري و يا به اتفاقات برق با شماره 121 اطلاع دهيد. بر اساس اين اطلاعيه، مناطق 22 گانه شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ آمادگي همكاري كامل با كليه مساجد، تكايا و هيات هاي عزاداري جهت ارائه خدمات فني و مشاوره به صورت شبانه روزي را دارند.
کد خبر : 86848
تاریخ : شنبه ، ٢٤ شهریور ١٣٩٧ ١٢:٤٥
تعداد بازديد : ٦٥٥
فرستنده خبر : روابط عمومي توزيع نيروي برق تهران بزرگ