رشد پيك بار شركت توزيع نيروي برق مازندران كمتر از شبكه سراسري بوده است

شهابي با بيان اينكه پيك بار شبكه سراسري در تابستان سال 97 نسبت به سال گذشته 2.99 درصد رشد داشته در حالي كه مصرف برق در مازندران نسبت به سال گذشته بميزان 2.26 درصد رشد داشته است.


به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق مازندران، مديرعامل شركت توزيع نيروي برق مازندران با بيان اينكه در حال حاضر انرژي برق با زندگي روزمره مردم عجين شده است اظهار كرد: تمام تلاش مجموعه صنعت برق مازندران اين بود كه در شرايط سخت گرماي تابستان سال جاري مردم آسيب نبينند.
وي با اشاره به اين كه پيك برق مازندران در روز پنج شنبه 11 مردادماه 97 به ميزان 1943 مگاوات بود افزود: پيك برق سال گذشته 1900 مگاوات بوده است.

شهابي ميزان كل انرژي تحويلي در روز پيك مصرف سال 97 را 39594 مگاوات ساعت عنوان و تصريح كرد: اقدامات بسيار خوبي بر اعمال مديريت بر خاموشي ها بر مشتركان صنعتي و مردم صورت گرفته است تا با كمترين تنش تابستان سال جاري را سپري كنند.
وي با بيان اينكه صنعت برق مازندران در چند سال اخير با مديريت خاموشي و رعايت عدالت با كمترين خاموشي كارنامه درخشاني داشته است افزود؛ با برنامه ريزي هاي كه براي خاموشي ها اعمال شد تمام سعي مان اين بود كه مشتركان كمترين آسيب را ببينند.


مديرعامل شركت توزيع نيروي برق مازندران اظهار داشت: مردم شريف مازندران تنها با ?? درصد صرفه جويي در ساعات اوج مصرف 12 تا16 و 20 تا 23 صنعت برق را در تامين برق مطمئن همراهي كردند.

وي با قدرداني از همكاري صنايع و مردم مازندران در بحث مديريت مصرف، تصريح كرد: با اجراي برنامه هاي مديريت اضطراري بار و طرح هاي پاسخگويي بار و همكاري و هماهنگي با مشتركين در ساعات اوج و نيز تغيير ساعت كار اداري ادارات در مازندران مديريت بار بسيار خوبي انجام شد كه حداكثر اين همكاري 400 مگاوات بوده است.


شهابي طرح كاهش يا قطع بار برنامه ريزي شده، ذخيره عملياتي و مولد صنايع را از طرح هاي مديريت بار در تابستان سال جاري برشمرد و گفت: با مبادله تفاهم نامه هاي پاسخگويي بار در طرح كاهش يا قطع بار برنامه ريزي شده توانستيم مديريت و كاهش بار خوبي داشتيم.


کد خبر : 86821
تاریخ : سه شنبه ، ٢٠ شهریور ١٣٩٧ ١٠:٢٤
تعداد بازديد : ٦٦٩
فرستنده خبر : سيروس كرامتي فرح آبادي