در كردستان انجام شد

واگذاري 2300 انشعاب غير دائم در پنج ماهه اول امسال

سرپرست معاونت فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق استان كردستان اعلام كرد از آغاز سال 97 ا كنون 2 هزار و 300 انشعاب غير دائم با رعايت دستورالعمل مربوطه به مشتركين متقاضي واگذار شده است كه حدود 95 درصد از اين انشعابات در بخش خانگي بوده است.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان هيوا خرم گفت: در راستاي خدمات رساني به ساكنين مناطق حاشيه اي و سكونت گاههاي غير رسمي و باستناد قانون مجازات استفاه كنندگان غير مجاز آب و برق و گاز و مخابرات، اين شركت در شش ماهه اول سال 97 تا كنون 2 هزار و 323 انشعاب غير دائم به مشتركين واگذار كرده و پيش بيني مي شود اين رقم تا پايان سال به 4 هزار و 100 انشعاب برسد.
هيوا خرم در ادامه تأكيد كرد: خوشبختانه با تصويب قانون مجازات استفاده كنندگان انشعابات غير مجاز آب، برق، گاز و مخابرات امكان واگذاري انشعاب غير دائم به سكونتگاه هاي غير رسمي نقاط حاشيه اي شهر را فراهم كرد، اين اقدام مي تواند هم در زمينه كاهش تلفات و افزايش ضريب ايمني برق در مناطق مؤثر باشد. وي افزود: درپي قانون فوق در سال گذشته حدو 6هزار و 548 درخواست انشعاب دريافت شده كه از اين تعداد محدود با بررسي مدارك و شرايط متقاضيان و انطباق با دستورالعمل صادر شده، حدود 5 هزار و 772 انشعاب واگذار شده است.
خرم در ادامه با اشاره به استقبال متقاضيان از اين قانون يادآور شد: بيشترين آمار واگذاري انشعاب هاي غير دائم ازتاريخ ابلاغ اين قانون مربوط به شهرستان سنندج با3هزار و 111 انشعاب بوده است و شهرستان هاي مريوان با 2 هزار و 532 و بانه با يكهزار و 862 مورد انشعاب در در رده هاي بعدي هستند.
وي در ادامه به انشعابات غير مجاز استان اشاره كرد و افزود: از ابتداي سال جاري 991 انشعاب غير مجاز شناسايي و جمع آوري شده است و بر اساس بازرسي هاي انجام شده مي توان گفت حدود 5هزار و 500 انشعاب غير مجاز ديگر در استان وجود دارد. هيوا خرم در خصوص مقررات موجود در خصوص انشعابات غير دائم تأكيد كرد: هدف از تصويب قانون مذكور سروسامان يافتن مناطق حاشيه اي شهرها و صيانت از شبكه در برابر سرقت و در نهايت كاهش تلفات انرژي بوده است و براساس قانون بايد اين واحد هاي بدون مجوز ظرف 3 سال از سوي نهادي هاي مسوول تعيين تكليف شود و درصورت تعيين تكليف و اخذ هزينه ها و مجوزهاي لازم ، انشعابات غير دائم به انشعاب دائم تبديل خوهد شد.
کد خبر : 86817
تاریخ : سه شنبه ، ٢٠ شهریور ١٣٩٧ ٠٨:٢٨
تعداد بازديد : ٦٤٢
فرستنده خبر : hana naghshbandi