وزير نيرو در مراسم افتتاح پروژه هاي برق غرب

تابستان 98 را به يكي از بهترين دوران هاي استفاده صحيح از آب و برق تبديل مي كنيم/ وزارت نيرو بالاترين سطح تماس را با مردم دارد

وزير نيرو با اشاره به تدوين برنامه تفصيلي برق براي سال 98 گفت: ان شاءالله سال آبي 97-98 و تابستان 98 را به يكي از بهترين دوران هاي رونق و توسعه و استفاده صحيح از منابع آب و برق تبديل كنيم.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق غرب، وزير نيرو با اشاره به تدوين برنامه تفصيلي برق براي سال 98 گفت: ان شاءالله سال آبي 97-98 و تابستان 98 را به يكي از بهترين دوران هاي رونق و توسعه و استفاده صحيح از منابع آب و برق تبديل كنيم.
دكتر "رضا اردكانيان" در مراسم بهره برداري از پروژه هاي توسعه و افزايش ظرفيت پست 230/63 كيلوولت برق زريوار مريوان اظهار كرد: امروز 8 پروژه با اعتبار 1731 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد كه تأثير مهمي در پايداري شبكه برق، كاهش افت ولتاژ، جذب سرمايه گذاران و توسعه صادرات به كشور همسايه دارد.
وي افزود: با زيرساخت هايي كه فراهم شده از كساني كه علاقه مند به مشاركت در نيروگاه هاي تجديدپذير هستند، دعوت مي كنيم تا در اين زمينه با ما همكاري كنند.
وزير نيرو با تأكيد بر اينكه آب و برق تأثير مستقيمي در آسايش و امنيت مردم دارند، افزود: وزارت نيرو افتخار دارد بالاترين سطح تماس را با مردم دارد.
دكتر اردكانيان در ادامه با بيان اينكه تابستاني فراموش نشدني به لحاظ همكاري با مصرف كنندگان داشتيم، تصريح كرد: امسال دومين سالي است كه طي پنج دهه اخير به عنوان سال خشك و كم بارش معرفي شده و استمرار افزايش دما كه شرايطي جهاني بود موجب سد تا كمبود توليد داشته باشيم و نيروگاه هاي آبي به لحاظ كاهش مخازن نتوانستند در ظرفيت حداكثري كار كنند.
وزير نيرو در ادامه گفت: برنامه ريزي تفصيلي با كمك مديريت ارشد صنعت برق براي سال 98 به عمل آمده و هفته آينده در هيئت دولت ارائه مي شود تا ان شاءالله سال آبي 97-98 و تابستان 98 را به يكي از بهترين دوران هاي رونق و توسعه و استفاده صحيح از منابع آب و برق تبديل كنيم.
وي با تشكر از تلاش نمايندگان استان كردستان در مجلس در خصوص نحوه نظارت و پيگيري گفت: استمرار خدمات رساني به ويژه در بخش برق مستلزم پرداخت مطالبات اين بخش توسط مصرف كنندگان و عمدتاً صنايع است.
کد خبر : 86808
تاریخ : یکشنبه ، ١٨ شهریور ١٣٩٧ ١١:٤٦
تعداد بازديد : ٦٥٢
فرستنده خبر : ياسين همايوني