رييس شوراي هماهنگي مديران وزارت نيرو در استان تهران

تأكيد بر لزوم جذب و نگهداشت منابع انساني توانمند در حوزه صنعت آب و برق

مهندس خوش خلق در دومين نشست كميته انسجام بخشي حوزه منابع انساني صنعت آب و برق استان تهران با تشريح اهميت صنعت آب و برق و نقش زيربنايي آن در فعاليت هاي ساير صنايع بر لزوم جذب و نگهداشت منابع انساني توانمند تاكيد كرد.
به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از به روابط عمومي برق منطقه اي تهران(تابش)؛ مديرعامل و رئيس هيات مديره شركت برق منطقه اي تهران و رئيس شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق استان تهران، طي دومين نشست كميته انسجام بخشي حوزه منابع انساني صنعت آب و برق استان تهران با تاكيد بر اهميت صنعت آب و برق و نقش زير بنايي آنها در فعاليت هاي ساير صنايع و ضرورت اتخاذ تدبير لازم براي جذب و نگهداشت منابع انساني توانمند ادامه داد: استقبال نيرو هاي نخبه براي استخدام و اشتغال در شركت هاي زير مجموعه وزارت نيرو همواره مطلوب بوده و حفظ اين وضعيت يكي از نيازمندي هاي حال حاضر است.
مهندس غلامرضا خوش خلق در خصوص وضعيت تامين برق در تابستان سال جاري و دشواري هاي موجود افزود: باتوجه به نقش منابع انساني در عمليات شركت و سهم كم هزينه هاي پرسنلي نسبت به كل هزينه ها توصيه مي شود مسئولين عالي رتبه وزارت نيرو ضمن تعامل با دستگاه هاي ذيربط زمينه هاي لازم براي ارتقاء سطح انگيزه كاركنان را فراهم كنند.
مهندس خوش خلق ادامه داد: با تخصيص سهم بيشتري از هزينه هاي صنعت آب و برق به شاغلان، بهره وري نيروي انساني به صورت قابل ملاحظه اي افزايش يافته و در نتيجه منافع بيشتري نصيب سازمان ها خواهد شد.
وي در مورد عدم تطابق و ناسازگاري برخي از قوانين ناظر بر دستگاه هاي دولتي با شرايط خاص حاكم بر صنعت آب و برق توصيه كرد؛ مسئولان ذيربط نسبت به شناسايي اين قوانين و تلاش در جهت اصلاح آنها براي تسهيل در تحقق ماموريت و اهداف كلي صنايع آب و برق اقدام لازم بعمل آورند.
در بخش ديگري از جلسه، رئيس شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق استان تهران يكي از اشكالات نهاد هاي نظارتي در سطح ملي و استاني، نگاه يكسان و برابر به تمامي دستگاه هاي اجرايي عنوان كرد و گفت: در يك ارزيابي منصفانه ضرورت دارد ميزان اهميت ماموريت و شرايط خاص دستگاه ها به ويژه شركت هاي دولتي مورد توجه مسئولان قرار گيرد. وجود اين وضعيت يكي از نارسايي هاي مقررات جاري است كه تصحيح آن از اولويت بالايي برخوردار است.شركت برق منطقه اي تهران مشتمل بر 20 درصد تاسيسات برق و 25 درصد مشتركان كل كشور با كاركناني بالغ بر 3000 نفر و مقايسه آن با برخي از ادارات كل استاني مصداق بارزي بر اين مدعاست.
کد خبر : 86799
تاریخ : شنبه ، ١٧ شهریور ١٣٩٧ ١٢:٢١
تعداد بازديد : ٧٠٤
فرستنده خبر : مهدي خانميرزائي